Legendární festival se po třech letech vrací do ulic Chebu
Po tříleté pauze se do města vrací jeden z nejosobitějších kulturních festivalů západních Čech — Chebské dvorky. Ve dnech 11.–14. června 2026 znovu ožijí dvorky, průchody, zahrady a vnitrobloky historického centra Chebu současným uměním, hudbou, divadlem i setkáváním.
Rok 2026 není pouze návratem zavedené tradice. Je také výzvou k návratu k lidskosti, dialogu a společnému prožitku v autentických a intimních zákoutích města. Celkem 24 dvorků, míst a průchodů se promění v dočasné galerie, kde se historie přirozeně propojí se současným uměním.
Návštěvníci se mohou těšit na pestrou přehlídku výtvarných instalací, koncertů, filmových projekcí i workshopů pro děti a dospělé. Festival nabídne jedinečnou možnost objevit Cheb z nové perspektivy.
Hudební program nabídne:
JangBand
QUO VADIS
CHEGER
Peaches
FIRE MAGES
Benešovy sekrety
NEJDÁL
ABIGAIL YBARRA
DJ MIRO NOVY
Divadlo a film
Součástí programu bude také vystoupení Západočeského divadla v Chebu v hradním příkopu s inscenací „Valdštejn v noční košili“.
Filmový program představí snímky:
- Pan Nikdo proti Putinovi
- Fotograf na Ostrově
Výjimečným hostem festivalu bude Pavel Talankin, který do Chebu přiveze čerstvě získanou sošku Oscara za film Pan Nikdo proti Putinovi.
„Vstupte tam, kam běžně nechodíte. Zastavte se, dívejte se a nechte město promluvit.“
Chebské dvorky jsou zpět.
Kompletní program na www.chebske-dvorky.cz
Kontakt na pořadatele
732 331 993







