BLUE STEAK and PO PRACOVNÍ DOBĚ

Hudba

Kapela Bluesteak vznikla jako vedlejší projekt kytaristy Mirka Pokorného, baskytaristy Davida Juráše a bubeníka Luboše Chlumského.

Myšlenka založit bluesrockovou kapelu se zrodila v říjnu 2006. K její realizaci došlo až v květnu 2007, kdy se sešli Mirek, Dave a Luboš k první zkoušce. Po prvním jamu se shodli, že má smysl vytáhnout špunt z lavoru hudebního moře a založili band s názvem BLUESTEAK ( inspirací k názvu byl obsah porouchané chladničky ).

Aby se kapela sehrála, zkoušela skladby známých bluesmanů a rockových kapel. Později začala tvořit vlastní songy a posunula svůj zvuk k modernějšim stylům rocku. Hlavním přáním je, aby hudba zněla přesvědčivě, aktuálně a zanechala ve svých posluchačích příjemné pocity euforie a štěstí:)

P.P.D. (Po Pracovní Době)

  • Naše hudební seskupení P.P.D. (Po Pracovní Době) vzniklov roce1988. Zakládajícími členy byli: Petr Zika - kytara, saxofon arecitační zpěv,Josef "Jusep" Jelínek - sólová kytara, občas baskytara a ještě méně častěji zpěv, Karel "Kódl" Jeleček - xylofon a show všeho druhu, Libor "Králiček" Daniel - baskytara, občas lesní roh a jiné dechya Jiří "Jonatan" Jonáš - bicí,chrastítka adalší pazvuky. Od svého prvopočátku jsme se zaměřili na zhudebňování básnických textů.
  • Po revolucicca v r. 1991 došlo k rozpadu skupiny (a každý jsme hráli jak a s kým se dalo), kterážto byla v rámci vzpomínkové akce znovuvzkříšena v r. 2005 (již bez Kódla Jelečka). Po tomto koncertějsme seshodli v názoru, že nás společná snaha o vyluzování synchronizovaných zvukůuspokojuje (tím máme na mysli duševní spokojenost)a rozhodli jsme se, že budeme svými hudebními produkcemi bavit nejenom sebe, ale i naše případné fanoušky.
  • Hrajeme hudbu jejíž styl nejsme s to definitivnědefinovat. My sami sebe sice nazýváme big-beatovou kapelou, ale to není tak úplně přesné. Některé skladby vychází z naší alternativně-undergroundové minulosti, další jsou bluesově laděné a jiné znějíaž hard/rockově... prostě taková všehosměs. My s tím nemáme žádný problém a naši fanoušci si museli zvyknout :-).
  • Zúčastňujeme se akcí jenž jsou nám názorově blízké, jsounestresové a je na nich vysoká pravděpodobnost, že se zde sejdou pohodoví lidičkové pro které peníze, kariéra a jiné civilizační sračky nejsou to nejdůležitější na co ve svém životě čekají...

 

 

...Jednou takhle na podzim roku dvoutisícíhoosmého si s náma na našem koncertu k 20 výročí založení kapely zahrál na housle Jindra Vobořil a už zůstal... :-)

Účinkují

BLUESTEAK obsahuje :

33 kcal kytary a zpěvu Mirka Pokorného

33 kcal baskytary a zpěvu Davida Juráše

 

 

33 kcal bubnů Luboše Chlumského

a 100 kcal nadšení do společného vaření

více na našem webu

www.bluesteak.cz

 

Kontakty

www.cicina.cz

Termíny