Karel Plíhal

Volný čas, Hudba

Koncertní vystoupení Karla Plíhala je velmi komorní, je to koláž nejhezčích písniček z doposud vydaných alb a starších i úplně nových básniček, které vznikly v době Plíhalovy koncertní přestávky (v r. 2007).
V pořadu je dán velký prostor novým písním z chystaného CD „Vzduchoprázdniny“, které vyjde v roce 2010.
Karel Plíhal je nejcitlivějším a nejpoetičtějším folkařem současné české scény. Už přes dvacet pět let chodí na jeho koncerty lidé všech věkových skupin, rozmanitých profesí i hudebních vyznání. Karel Plíhal každému vždy dodá to, co mu chybí. Uklidnění, přemítání, humor a hlavně svůj nezaměnitelný přístup.
Karel Plíhal tvoří neopakovatelné texty plné poetiky, hledá a nachází zajímavé rýmy a slovní spojení. Poté je s lehkostí doplňuje příjemnými melodiemi, a tak vznikají jeho písně, které spíš pohladí než nakopnou.
Karel Plíhal jako umělec se stále vyvíjí, a to hned na několika úrovních. Zaprvé jako muzikant – ač platí už od hlubokých let osmdesátých za velmi schopného multiinstrumen­talistu, především co se hry na kytaru týče, stále roste a jeho současná aranžérsky vynalézavá hra má víc než k tradičnímu folkovému doprovodu mnohem blíž k jazzovému, případně klasickému pojetí. Neméně zajímavé je sledovat dozrávání Plíhala jako autora. Evidentní je jeho směřování k maximálnímu zjednodušení, ke zkratce. To lze nejlépe ilustrovat na vtipných „veršovánkách“, kterými tradičně prokládá písně.

tel: 353 800 526

Účinkují

Karel Plíhal

Kontakty

dk-ostrov.cz

Termíny