Big Funky Night

Hudba, Dance party
Sly Rabbits
Devítičlenná skupina jejichž hudba vychází především z kořenů funku a r’n’b. Skupina čerpá inspiraci z široké škály stylů, experimentuje a stále hledá nové cesty a možnosti vyplývající z bohatého obsazení celé kapely. Sly Rabbits mají za sebou dvě studiová alba, na kterých se objevili zajímaví hosté jako Oto Klempíř z J.A.R., nebo kytarista a zpěvák Michal Šenbauer ze skupiny České srdce. Kapela aktuálně připravuje třetí album v čele se svou exotickou zpěvačkou Madalenou Joao pocházející z africké Angoly. Její výjimečný hlas dodává hudbě Sly Rabbits jedinečný soulový nádech a díky energickému projevu je koncert skupiny opravdovým zážitkem.

Electric Lady
Talentovaná kytaristka, zpěvačka a textařka, která vydala letos v dubnu své debutové album Electrical. Na albu je slyšet velký vliv amerického jazzu, funku a blues, který nasála při své hudební pouti po USA a to od New Yorku až po New Orleans. Na desce, která částečně vznikala v americkém Austinu, se podílel americký producent Kirk Covington. Živé vystoupení Electric Lady představuje jedinečný hudební zážitek, což dokazuje i fakt, že se Electric Lady může pyšnit titulem „Offical Fender Artist“, jenž jí propůjčil legendární výrobce kytar Fender.

Livin Funk
Taneční skupina složená z prvotřídních tanečníku z BDS Academy. Livin Funk předvedou vystoupení v legendárním Locking Dance, historicky nejstarším “street dance” tanci. Locking Dance vznikl už na přelomu 60. a 70. let minulého století v Los Angeles a jeho zakladatelem je Don Campbell. Toho inspiroval svými pohyby především James Brown, ale také třeba Harold a Fayard Nicholasovi, významní představitelé stepu.
Termíny