Hurá na Tatru do Ostravy!

Výstava, Volný čas, Pro děti

Od 21. září do 11. října se uskuteční v prostorách nákupního centra Avion Shopping Park v Ostravě jedinečná výstava věnovaná české legendární automobilové značce TATRA. K vidění budou vskutku pozoruhodné exponáty. Z těch nejzajímavějších návštěvníci jistě ocení zejména veterány z 20. a 30. let: model TATRA 57 vyrobený speciálně k armádním účelům pro export do Číny, elegantní dvousedadlový otevřený kabriolet TATRA 11 nebo nablýskaný a na svou dobu luxusní model TATRA 75 limuzína z roku 1936. Dojde však i na současné modely. Například v průběhu posledního víkendu výstavy představí osobně jezdec Tomáš Tomeček svůj závodní kamion, ve kterém absolvoval slavný závod Rallye Paříž – Dakar. Prostřednictvím výstavy se návštěvníci dozvědí více také o legendárním podniku TATRA 815 kolem světa.

 

To však není zdaleka vše. Po celé tři týdny bude pro návštěvníky výstavy připraven bohatý doprovodný program, včetně workshopů, interaktivních dílen a v neposlední řadě atraktivních soutěží. Dětští návštěvníci si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet práci konstruktéra. Pomocí stavebnic, modelovací hmoty nebo magnetické tabule si vytvoří svůj vlastní model automobilu a dozví se zajímavosti ze světa automobilového inženýrství. Dospělí i děti dostanou 10. a 11 října možnost projet se společně se slavným účastníkem  Rallye Paříž – Dakar Tomášem Tomečkem v jeho soutěžní tatrovce.

 

„TATRA vždy patřila k chloubě české techniky. Jsme velmi rádi, že v našem nákupním centru můžeme představit výstavu, která vzdává holt právě této značce. Tím spíše, že TATRA je neodmyslitelně spjata s Moravskoslezským krajem. Srdečně k nám proto zveme malé i velké automobilové nadšence, ale také všechny ostatní. Věříme, že unikátní expozice našim návštěvníků zpříjemní první podzimní dny strávené v našem nákupním centru,“ říká Zuzana Pilipčincová, ředitelka Avion Shopping Park Ostrava.

 

Výstava věnovaná značce TATRA bude doplněna o neméně bohatou sekci elektromobility. Tato část programu má připomenout možnosti moderní ekologické přepravy, která je jedním z ústředních témat trvale udržitelné strategie nákupních center Avion Shopping Park. Ostatně právě Aviony v České republice nabízejí již několik let možnost dobíjení elektromobilů prostřednictvím nabíjecích elektrostanic. Součástí sekce bude prezentace elektrokol, elektroskútrů a dokonce elektrokoloběžek.

Účinkují

Tomáš Tomeček a závodní Tatra

 

Termíny