Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi

Volný čas, Pro děti

Přijďte se podívat na poslední akci z cyklu pěti Farmářských slavností pro rodiny s dětmi! Projekt Ministerstva zemědělství na podporu českého zemědělství, venkova a regionálních potravin vyvrcholí 19. září od 10 hodin v pražském Národním zemědělském muzeu. Vstup je zdarma.

Pro širokou veřejnost se během léta otevřely čtyři farmy v různých krajích České republiky a jako poslední přivítá návštěvníky Národní zemědělské muzeum v Praze, kde bude připravený nejen zábavný program, ale také mnoho zajímavých informací o životě na farmách a vzniku kvalitních regionálních potravin.

Návštěvníci poslední Farmářské slavnosti v Praze se budou moci seznámit s řadou expozic, které muzeum nabízí. Jedna z významných stálých expozic „Jede traktor“ je sestavena tak, aby návštěvníky provedla historií a vývojem zemědělské činnosti. K vidění bude i legendární ZETOR 15, na němž se budete moci vyfotit. Těšit se můžete také na expozice „O pivu – z chmelnice až na náš stůl“, „LES – příběhy stromů a lidí“ a „Od věku sloužím člověku“. Na muzejním dvoře na vás čekají venkovní expozice a muzejní minifarma s ukázkami chovu drobného domácího zvířectva, drůbeže či koz.

Pro děti je připravena spousta her a kvízů o farmaření, projížďky na koni nebo malování na obličej. Zasoutěží si o ceny na stanovištích jako dětské pekařství, hod lasem, sázení bylinek, zdobení květináčů, lovení rybiček a mnoho dalších. Na své si přijdou i dospělí, kteří si mohou vyzkoušet své dovednosti na simulátoru dojení krávy nebo se pokusit zkrotit elektrického býka. Chybět nebude tradiční farmářský trh s lokálními potravinami, kuchařská show s potravinami se známkou kvality Klasa a ochutnávky regionálních potravin. K poslechu bude hrát country kapela KP Band.

Ministerstvo zemědělství chce projektem podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov a především dětem ukázat zajímavější možnost trávení volného času, než v obchodních centrech nebo u počítačů. Cílem je přiblížit veřejnosti život našich sedláků a ukázat, že zemědělství je dnes odvětvím zajímavým pro podnikání. 

Termíny