Kutnohorský varhanní festival 2015

Volný čas, Hudba, Turistika

Průvodcovská služba Kutná Hora a Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora Vás srdečně zvou na pátý ročník Kutnohorského varhanního festivalu, který se uskuteční ve dnech 11. – 12. září 2015. Akce je součástí doprovodného programu oslav 20. výročí zápisu Kutné Hory na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a koná se za podpory Města Kutná Hora. Cílem festivalu je zprostředkovat posluchačům nevšední kulturní zážitek v prostředí jedné z nejkrásnějších český katedrál a připomenout několikasetletou tradici varhanářství v Kutné Hoře. Dramaturgem festivalu je opět skvělý kutnohorský varhaník Michal Hanuš.

 

V pátek 11. září od 19:30 hod. chrám sv. Barbory rozezní melodie v podání vynikajícího českého varhaníka a laureáta soutěže Pražské jaro Pavla Svobody, který vytvoří unikátní duet se svým hostem – profesorkou houslové hry na Konzervatoři Pardubice houslistkou Ivou Kramperovou.

 

Pro milovníky varhaní hudby je připravena komentovaná prohlídka svatobarborských varhan na sobotu 12. září od 14:00 hod. Role průvodce se ujme vynikající varhaník a dramaturg festivalu Michal Hanuš.

 

Předprodej vstupenek na koncert probíhá přes Ticketportal https://www.ticketportal.cz/event.aspx?id=134307

Kompletní program festivalu včetně profilu účinkujících naleznete na webových stránkách www.pruvodcikutnahora.cz

 

Termíny