VINAŘSKÝ SEMINÁŘ „SKLIZEŇ A ZPRACOVÁNÍ HROZNŮ V ROCE 2015“

Kurzy, vzdělání, konference

V Lednici se v úterý 25. srpna uskuteční jednodenní odborný seminář pod názvem „Sklizeň a zpracování hroznů v roce 2015“. Série specializovaných přednášek, který organizuje firma BS vinařské potřeby společně se Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity, je určený zejména pro vinařské odborníky.

 

Akce má přinést odpovědi na otázky, které jsou pro vinaře v tomto roce více než aktuální. Témata pojímají širší spektrum problematiky od dotačních možnosti EU v perspektivě moravského vinařství, využití dubových alternativ a využití přípravků pro zvýšení jakosti vína v různých fázích jeho výroby až po letošní situaci na vinicích, předpoklady sklizně a možnosti zpracování letošní úrody.

 

Seminář je zaměřený na odbornou veřejnost z řad vinařů, studentů a dalších zájemců o informace z vinařského světa. Mezi přednášejícími budou nejen odborníci ze společnosti BS vinařské potřeby a Mendelovy univerzity, ale také zástupce z Centra evropské spolupráce a za komerční prostředí doplní čtveřici přednášejících odborník ze společnosti Enartis.

 

Přednášky budou probíhat od 9 hodin v budově D (místnost DP1), Zahradnické fakulty v Lednici. Vstup je zdarma. Více informací na www.vinarskepotreby.cz nebo na www.zf.mendelu.cz

Rezervace míst na e-mailové adrese marketing@vinarskepotreby.cz nebo telefonním čísle 774 576 923.

 

 

Program semináře

 

9:00 Zahájení semináře - Ing. Miloš Vidlář- BS vinařské potřeby

9:15 Dotační možnosti pro vinaře v období 2015-2020 - Ing. Renáta Zetková - Centrum evropské spolupráce

Přestávka

10:15 – 11:15 Využití sudů, tanků a dubových alternativ v různých fázích výroby dle potenciálu kvality vína, spojeno s ochutnávkou vín finalizovaných pomocí chipsů a taninů - Ing. Miloš Vidlář - BS vinařské potřeby

Přestávka

11:30 – 12:30 Možnosti zpracování hroznů v roce 2015 - Miklos Jobbagy - Enartis

Přestávka

12:45 – 13:30 Průběh vegetace a předpoklad sklizně 2015 - Doc. Ing. Pavel Pavloušek, Ph.D. - Mendelova univerzita

 

 

 

 

Termíny