František Brikcius & L'ARTE DELL'ARCO v Kuksu

Volný čas, Hudba

L'ARTE DELL'ARCO V KUKSU & Festival Theatrum Kuks

Český violoncellista František Brikcius vystoupí s unikátním programem "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia" na Festivalu Theatrum Kuks ve čtvrtek 27. srpna 2009 v 19.30 v Kostele Nejsv. Trojice v Kuksu. Koncertu bude předcházet slavnostní zahájení festivalu ministrem kultury České republiky.

L'Arte dell'Arco [Umění smyčce] je 50 variací italského barokního skladatele Giuseppe Tartiniho (1692-1770) na téma Corelliho Gavoty v úpravě francouzského violoncellisty Paula Bazelaireho (1886-1958) pro violoncello sólo.

Projekt "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia" byl spolu s projektem "Praha - Brno 2005: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia" již uveden v rámci koncertního turné "Brikcius Cello Tour 2007" v České republice, Francii, Itálii, Rakousku, Rusku a Velké Británii. Více informací je k dispozici na webových stránkách http://www.Brikcius.com , http://www.Theatrum.Zde.cz a http://www.Paul-Bazelaire.com .


TARTINIHO L'ARTE DELL'ARCO V INTERPRETACI FRANTIŠKA BRIKCIA (srpen 2009):
27. srpna 2009, 19.30 hod, Kostel Nejsv. Trojice v Kuksu - Theatrum Kuks

Účinkují

FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello

Termíny