Crystal Viper * Meat Mincer * Rubicon River

Hudba, heavy, metal
https://www.ticketportal.cz/event/Crystal-Viper-Meat-Mincer-Rubicon-River?fbclid=IwAR2Wjx9RRqyiie90-QTG4YQeaKpmVltRQ9RBILOxN2w27ZuzJ6ssEGcfLGw

Crystal Viper je Polská heavy metalová kapela založená v roce 2003 zpěvačkou a kytaristkou Martou Gabriel. Kapela se netají svými vlivy a obdivem ke klasickému heavy metalu osmdesátých let, v kterém se nese i jejich tvorba. V roce 2021 vydali zatím poslední album The Cult, které vám představí. Kapela poprvé ve své kariéře vystoupí v Západních čechách a moc se na vás těší.
Jako hosté zde vystoupí také karlovarská hard & heavy kapela Meat Mincer která v roce 2021 vydala své debutové cd Nechtěné dědictví a vlašimská heavy kapela Rubicon River.
Crystal Viper is a Polish heavy metal band formed in 2003 by singer and guitarist Marta Gabriel. The band does not hide their influences and admiration for the classic heavy metal of the eighties, in which their work is also carried. In 2021, they released their last album, The Cult, which they will present to you. The band will perform in Western Bohemia for the first time in their career and are very much looking forward to you.
The Karlovy Vary hard & heavy band Meat Mincer, which in 2021 released their debut CD Nechtěné dědictví, and the Vlašim heavy band Rubicon River, will also perform as guests here.
Line up:
20:00 Rubicon River
21:15 Meat Mincer
22:15 Crystal Viper
Termíny