Přednáška o stavbách s orientální tematikou v evropských zahradách

Volný čas


V rámci listopadové přednášky dochází ke změně tématu.

Ve čtvrtek 4. listopadu se přednáška Jaromíra Tlustého ze zdravotních důvodů neuskuteční, proto nově zařazujeme přednášku kolegyně Michaely Leté: Stavby s orientální tematikou v evropských zahradách.

Hlavní vlnu zájmu o orientální stavby můžeme spojit s rozvojem krajinářského parku v 18. století. Čínské pavilony či turecké kiosky vnášely do zahrad závan exotiky, idylickou atmosféru zemí vycházejícího slunce. Jejich podoba pak byla velmi rozmanitá, od jednoduchých dřevěných pavilonů po rozsáhlé mešity dominující parku.

Společně poodhalíme cestu orientálních stavbiček do evropských zahrad a ukážeme si bohatou škálu nejen dodnes dochovaných, ale i zaniklých staveb.

Přednášející: Ing. Michaela Letá, zahradní architektka v Metodickém centru zahradní kultury Národního památkového ústavu v Kroměříži

Místo konání: přednáškový sál vstupní budovy Květné zahrady v Kroměříži.

Vstupné: 30 Kč, vstup zdarma pro držitele celoroční vstupenky do Květné zahrady (je nutné při vstupu do sálu fyzicky předložit)

Informace o akci můžete sledovat i na Facebooku.

Poslední letošní přednáška z cyklu Zahradní kultura v souvislostech se uskuteční 2. prosince, téma staveb s orientální tematikou v zahradách českých zemí představí Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D.

Termíny