Sázavský klášter - Vstupujeme do adventu - půldenní program

Volný čas, Pro děti


Vážení a milí, vzhledem k stále stoupajícímu riziku nákazy ošklivým koronavirem  tento program rušíme. Ti z vás, kteří chtějí zakusit adventní atmosféru kapitulní síně, ambitu a opatské kapli můžeme ještě pozvat na komorní pásmo RORATE COELI se slovem a hudbou o nedělích 28. 11. nebo 12. 12. od 16:00 hod. Max. počet 15 lidí. Proto vás prosíme o rezervaci. 

V sobotu 27. listopadu zveme tradičně nejen rodiny s dětmi na pestrý program s tvůrčími dílničkami (korálková, výtvarná, svícinková, modelářská a možná i jiné), pohádkou pro nejmenší a koncertem souboru v dobových kostýmech pro všechny. Můžete si u nás vyrobit vlastníma rukama a odnést domů nebo se jen inspirovat v tvůrčích dílničkách různé vánoční dárečky, zakoupit  adventní vazby Sázavské floristky a mistryně ČR ve floristice Mgr. Kláry Vavříkové, vůněmi i hudbou se naladit na adventní a Vánoční čas. 

Časový itinerář - program a jeho obsah:

10:30 - 15:30 kreativní dílničky - vyrob si s naší pomocí nebo i sám a odnes si domů (křížová chodba)

10:30 - 15:30 prodejní výstava adventních vazeb a Vánočních svícnů floristky Kláry Vavříkové (křížová chodba)

10:30 - 15:30 volné prohlídky bez průvodce expozicí Staroslověnská Sázava - pro děti s interaktivními a hravými prvky včetně ambitu s odkrývanými a restaurovanými nástěnnými malbami včetně kapitulní síně s Madonou Sázavskou - s nově kompletně zrestaurovanou již osmou malbou na klenebním poli

13:30 (-14:15) pohádka pro nejmenší od 3 - 8 let (refektář)

15:30 (-16:30) koncert staré muziky souboru ZANYKA v dobových kostýmech

Vstupné: dílničky  *  prohlídky bez průvodce * pohádka pro nejmenší: jednotné vstupné 50 Kč/os. (každá část)                        koncert  110 Kč/dospělá osoba * senioři, studenti nad 18 - 25 let 90 Kč/os. * mládež 5 - 17 let 60 Kč/os.            

Termíny