The Antlers

Hudba, Rock & Pop
Brooklynská alternativní rocková skupina The Antlers způsobila tichou revoluci v myšlenkách a zvuku svými působivými a často strašidelnými příběhy lidských emocí.
Na svém pátém albu Familiars The Antlers — zpěvák / kytarista Peter Silberman, multiinstrumentalista Darby Cicci a bubeník Michael Lerner — završili svou pouť, kterou začali albem Hospice z roku 2009 a pokračovali na dalších dvou albech Burst Apart a Undersea, na kterých trio bloudilo labyrintem strachu, pochyb, lásky a ztráty za doprovodu vrstevnatých písní, které měly úžasnou atmosféru a sílu.
Nové album je tematicky nadějnější než předešlé desky - zoufalství vyprchává a devět písní desky, která vznikala přes rok a půl, je odehráno s nesmírnou vervou.
Familiars je pokračováním emocionální a duchovní cesty Antlers, zvuků, které rezonují v srdci a arytmického beatu Lernerových bicích. Chór dechů v písničkách působí jako druhý hlas. Familiar obsahuje poselství — je andělem strážným, vaším stínem, vaším vědomím.
“Pokud by nastala chvíle, kdy byste si připadali ztraceni a viděli jste se svýma očima, mohli byste si dát nějakou radu a ozářit svou situaci jasným světlem, jaké by to bylo?” ptá se Silberman.
Familiars nejen ukazuje, jaké by to bylo, ale předvádí, jak toho prostřednictvím devíti písní dosáhnout.
Album bylo nahráváno ve studiu skupiny v Brooklynu v New Yorku a představuje další vývoj v tvořivém procesu a v muzikantství jejích členů.
“Byli jsme úplně posedlí několika staršími deskami - Journey in Satchidananda od Alice Coltrane, The Black Saint and The Sinner Lady od Charlese Minguse a Bitches Brew od Milese Davise,” říká Silberman. “V kontextu začátku nahrávání představovaly takřka duchovní sebereflexi, opakování témat fugy a svobodu použít prostý objev jako konečné dílo."
“Chtěli jsme se spojit s humanitou hudby minulosti,” dodává Silberman. “Zachytit půvab a srdce, které jsou v těchto vystoupeních.”
The Antlers natočili soulovou desku v nejryzejším významu toho slova. Desku, která je schopna vyjádřit neviděné. Metafyziku za vší tou fyzikou. (zdroj: Lucerna Music Bar 2014)
Termíny