Noční prohlídka Horního hradu!

Divadlo, Volný čas, Pro děti

Hrad a zámek Horní hrad v Krušných horách si pro Vás připravil další z nočních prohlídek.

nočka

Noční prohlídka hradu a zámku Hauenštejna vypukne 14.6.2014 ve 21. hodin.

Můžete těšit na historické mystifikace, přecházející místy až v otevřené lži, nejoblíbenějšího hornohradského průvodce Viktora Braunreitera,
…své hrůzostrašné souboje vám předvede dvorní garda, Spolek šermířů Savioli,
…a teplo pro případné zahřátí vám poskytnou členové ohnivého divadla Ignis!

A jak to vlastně probíhá:
Pokud si před prohlídkou chcete hrad projít ještě za světla, doporučujeme přijet o hodinu nebo půl druhé hodiny dříve.

nočka 4

Samotná noční prohlídka začíná na hlavním nádvoří. První část prohlídky vede po lesní cestě kolem hradu přibližně 1,5 km. Na cestě si uděláme několik zajímavých a velmi poučných zastávek, které vás seznámí s historií hradu, ale i s mnohými příběhy, které během obvyklých prohlídek neuslyšíte. Během této části prohlídky se setmí, avšak přesto uvidíte Horní hrad ze všech stran a dýchne na Vás jeho neobvyklá atmosféra.

Na zmíněných zastávkách nás herec Viktor Braunreiter seznámí s řadou informací z historie. Pár příkladů namátkou: Bulvární povídání o nadlesním a Kunhutě (až po vliv podobných aférek na vývoj architektury), zpráva o zvyšování výkonu volských povozů ve středověku (s přesahem na konstrukci tehdejších mostů), výcvik Braunreiterovy armády a dobytí hradu (zatím se to vždycky podařilo zvládnout tak, že obránci zbaběle prchli, takže ani tentokrát snad ke skutečnému krveprolití nedojde)… Při této „naučná“prohlídce se mnoho naučíte i pobavíte :)

nočka 2

V průběhu procházky celým hradem, v tu dobu už osvíceným pouze pochodněmi a měsícem, pak uvidíme postupně několik šermířských vystoupení, několik divadelních „kousků“ Viktora Braunreitera a na závěr vystoupení ohnivého divadla Ignis.

Celkově můžete počítat s délkou kolem tří hodin, navíc Vás můžeme ujistit, že pokud jste už byli na noční prohlídce nějakého hradu nebo zámku, tak u nás je to úplně jiná šou, na kterou rozhodně stojí za to přijet! Ostatně, řada návštěvníků jezdí na noční prohlídky i opakovaně a vždy se královsky baví, protože naučně-matoucí výklad i doprovodné výstupy se průběžně vyvíjejí a mění.

AKCE JE VHODNÁ PRO DĚTI I DOSPĚLÉ - BUDETE SE KRÁLOVSKY BAVIT.

 

Účinkují

Pouliční divadlo Viktora Braunreitera
Šermířská skupina SavioliOhnivé divadlo Ignis
A hlavně genius loci Horního hradu

Kontakty

www.hornihrad.cz

Termíny