Hradní slavnosti

Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti

10. výročí otevření Slezskoostravského hradu…to jsou hradní slavnosti 

Ve dnech 17. – 18. května 2014 se na Slezskoostravském hradě konají hradní slavnosti, kterými Slezskoostravský hrad oslaví již 10. výročí svého otevření. Deset let kultury…deset let historie a romantiky…deset etap vývoje hradu.

Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program tohoto výročí otevření jedné z nejstarších a nejvýznamnějších památek města Ostravy. Představí se různorodé umělecké a kulturní žánry – historický šerm, dobové tance, historická muzika, katovská dílna, pouliční divadlo, kejklíři a komedianti, rytíři a zobrazení živé historie. Děti se mohou těšit na soutěže nebo na představení s koňmi. Zabrouzdáme i do minulosti a připomeneme si 10 etap historie hradu, ať už období Keltů a Římanů, dobu husitskou, období renesance, ale také třicetiletou válku a napoleonské války. Připravena bude i interaktivní hra pro malé i velké, jejímž cílem bude vyhledat zajímavá zákoutí hradu, na kterých bude umístěn popis s významem a kryptogramem. Hra bude slosovatelná a návštěvníci budou moct vyhrát VIP kartu Ostravských výstav, a.s.

Program bude probíhat na třech scénách, které budou propojeny s tradičním historickým stylovým jarmarkem a interaktivní hrou „cesta hradem“. Hlavní program bude probíhat vždy v 11:00 hod. a v 16:00 hod po oba dva dny.

V sobotu večer zakončíme program ohňostrojem.

Pojďte s námi nejenom vzpomínat, ale hlavně se bavit, smát a prožít příjemný víkend plný zážitků.

Vstupné:

Dospělí                                               80,- Kč

Děti od 3 let, studenti, ZTP, důchodci    40,- Kč

Platí VIP karta

Otevírací doba hradu:

17. 5.     10:00 – 22:00 hod.

18. 5.     10:00 – 18:00 hod.

Hlavní program vždy v 11:00 hod. a v 16:00 hod.

Termíny