MIKULOVSKÉ VINNÉ TRHY

Volný čas

Datum: 3. 5. 2014
Místo konání:
Hotel Zámeček

 

 
Před hotelem Zámeček zavoní nejenom skvělé víno, ale i kotlíkové přesnídávkové polévky a krajové speciality. Milovníci vín se mohou těšit na rekordních osm set třicet vzorků. Do soutěže se přihlásili jak moravští, tak i zahraniční vinaři. 

 


Záštitu nad letošním ročníkem převzal opět prezident republiky Miloš Zeman, přidal se i premiér Bohuslav Sobotka a celá řada významných osobností z politiky, školství a zdravotnictví včetně starosty města Mikulova Rostislava Koštiala a mikulovského probošta Pavla Pacnera.

 


Předání prezidentského diplomu, pohárů a dalších ocenění nejlepším vinařům proběhne v pravé poledne.

 


Návštěvníci vinných trhů se mohou opět těšit na přípitek z vinné kašny hodinu po poledni a na vystoupení hudební skupiny ŠČAMBA či cimbálové muziky Eliška.

 

 

Moderátorského mikrofonu se zhostí Jožka Šmukař a patronka vinných trhů herečka Naďa Konvalinková. Od 15. hodiny také proběhne Mistrovství ČR v natažení koštýřem na čas.

 


Novinkou letošního ročku je otevření čtyři sta let starého archivního sklepa hotelu Zámeček na Mušově u Pasohlávek. Návštěvníky tam každou hodinu zaveze kyvadlová přeprava a v rámci vstupenky mají i tam košt vín vinařství Proqin zdarma.

 V celém areálu mikulovského hotelu Zámeček budou vinné trhy v sobotu 3. května probíhat od deseti hodin dopoledne a zářivým ohňostrojem vyvrcholí ve 21 hodin.

 

Termíny