Zahradní slavnost v Hostětíně

Volný čas

Oslavu přírodních zahrad spojenou s programem pro děti i dospělé můžete prožít 1. května od 14 hodin v Hostětíně. Zdejší ukázková přírodní zahrada Centra Veronica slaví jeden rok od získání mezinárodně platného certifikátu a zve vás k prohlídce i k zábavě.

 

 

Při Zahradní slavnosti se můžete těšit na bohatý program pro děti i dospělé. Pro děti je připravená dětská stezka s tématem přírodní zahrady, výtvarné a zábavné aktivity pro děti, hledání kamarádů - zvířátekv zahradě. Děti poznají nejrůznější domečky a hotely pro živočichy v sadu a budou si moct vyrobit domeček pro škvory, kteří jsou v zahradě velmi užiteční. Pro návštěvníky bude připraveno malé občerstvení formou pomazánek z bylin a plevelů a ochutnávka bylinkových nápojů. Po celou dobu budou probíhat i lektorované exkurze po zahradě a poradenství pro dospělé k přírodním zahradám.

 

 

V ukázkové přírodní zahradě uvidí návštěvníci řadu typických prvků, které si mohou vybudovat i na své zahradě, pokud ji chtějí mít v přírodním stylu. Obdivovat budete moct: bylinkové záhony a bylinkovou spirálu, vyvýšené záhony, záhon "klíčová dírka" a "sluneční past", prvky pro podporu života v sadu (hadník, ještěrkovník, broukoviště, ježkovník, budku pro netopýra, hmyzí domečky, dům pro čmeláky, ptačí budky), ukázkový ovocný sad starých odrůd ovoce (mimo jiné oskoruši, rakytník, áronie, mišpule aj.) a herní prvky z vrbového proutí.

 

 

Zahradní slavnost je úvodní akcí kampaně Přírodní zahrady, kdy v průběhu května a června nabídneme zájemcům širokou škálu aktivit, například semináře, poradenství a exkurze do přírodních zahrad. Naším cílem je, aby se lidé dozvěděli, že na své zahradě nemusí používat chemikálie k tomu, aby zahrada pěkně prosperovala", říká o kampani její organizátorka Karla Vincenecová z Centra Veronica.

 

 

Centrum Veronica Hostětín

Hostětín 86

687 71 p. Bojkovice

www.hostetin.veronica.cz 

Termíny