Krajinou barona Ringhoffera

Turistika

V sobotu 26. dubna vyrazí stovky milovníků velkopopovické krajiny a poctivého velkopopovického piva na 9. ročník putování Krajinou barona Ringhoffera. Pivovar Velké Popovice je jedním z deseti zastávek tohoto 20,3 km dlouhého pochodu. Pro letošní ročník připravil pro účastníky akce bohatý doprovodný program.

V areálu pivovaru pro ně budou připravené speciální prohlídky pivovaru s potulným malířem, křest nového kůzlete a sochy od dřevorubeckého mistra světa Martina Komárka. Již tradiční akci pořádá Mikroregion Ladův kraj a Pivovar Velké Popovice, který letos slaví 140. výročí od svého založení.

Start putování Krajinou barona Ringhoffera je z nádraží v Mirošovicích v 9.30 hod. Účastníci mohou vyrazit pěšky, na kolech a nově i na koloběžkách. Pivovar Velké Popovice je čtvrtou zastávkou naučné stezky přesně 8,2 km od startu. Během pochodu od 10 do 14 hodin budou každou půlhodinu probíhat prohlídky pivovaru.

Cílem putování Krajinou barona Ringhoffera je tradičně Kamenice, kde budou od 15 hodiny promítány cestopisné filmy a vystoupí zde kapela Neurol Band. Od 17 hodin pojedou z cíle naučné stezky autobusy zpět k vlakovému nádraží v Mirošovicích na start. Další informace najdou zájemci na webu www.kozel.cz a www.laduv-kraj.cz. 

 

Kontakty

www.kozel.cz

Termíny