Lidé dostanou šanci vyjádřit se k rasismu a netoleranci

Volný čas

V pátek 25. dubna budou mít obyvatelé a návštěvníci Prahy příležitost vyjádřit kreativním způsobem svůj názor na násilí z nenávisti. Nabídne jim ji nezisková organizace In IUSTITIA - první a dosud jediná organizace v České republice zabývající se pomocí obětem násilí z nenávisti a jeho prevencí.  Akce bude probíhat v rámci veletrhu neziskových organizací (NGO Market 2014) v prostorách Národní technické knihovny v Dejvicích.

Návštěvníci NGO Marketu budou mít možnost napsat vzkaz, vyfotit sebe či symbolickou kompozici z různých předmětů. Fotky poté umístí na facebookový profil In IUSTITA a společně tak vyjádří svůj postoj k rasismu, anti-semitismu, homofobii a jiným formám násilí z nenávisti.

Zároveň mohou podpořit činnost In IUSTITIA i finančním příspěvkem, zakoupením placky v hodnotě 30 Kč na Auto pro Justýnu. Vůz usnadní práci terénním pracovnicím a právničkám poradny Justýna a ty tak budou obětem násilí z nenávisti v ČR vždy na blízku.

V roce 2013 získala organizace akreditaci Ministerstva spravedlnosti k poskytování právních informací a registraci u Ministerstva práce a sociálních věcí k poskytování sociálních služeb. Její práce byla oceněna Cenou Nadace ERSTE za přínos sociální integraci a v současnosti je nominována na ocenění SozialMarie za přínos společnosti. www.in-ius.cz. 

Vedle In IUSTITIA se zde představí na 200 dalších neziskových organizací.









Kontakty

www.in-ius.cz

Termíny