Eduard Petiška, jak ho neznáte

Volný čas

Ve středu 14. května by oslavil své devadesáté narozeniny spisovatel Eduard Petiška. Při této příležitosti se bude v knihovně po něm pojmenované konat vzpomínková akce nazvaná „Eduard Petiška, jak ho neznáte“. 
Všichni známe Eduarda Petišku jako spisovatele, v Čelákovicích a Brandýse se všeobecně ví, že zde Petiška žil. I ten, kdo jeho knihy nikdy nečetl, si ho asi spojí přinejmenším s jeho Starými řeckými bájemi a pověstmi, nebo s prvním příběhem Milerova krtečka - Jak krtek ke kalhotkám přišel. O tom, kým byl pan Petiška v soukromí, jak a proč žil právě v Brandýse nad Labem, se možná něco dozvíme během vzpomínání v knihovně.

Setkání proběhne ve středu 14. května od 18:30 h. v knihovně. Uvidíme se na něm s Martinem Petiškou, kterého možná znáte jako malého Martínka z knížek jeho tatínka. Zavzpomínáme na pana Petišku s historikem Janem Králíkem a spisovatelem Stanislavem Rudolfem, s nimiž oběma se znal a stýkal, a připomeneme si ho jako autora, jehož dílo oslovilo tisíce čtenářů v nejrůznějších částech světa. Spolu s Martinem Petiškou jsme připravili výstavu fotografií z průběhu celého života Eduarda Petišky. Těšit se můžete i na přednes z některých jeho děl.

Účinkují

Martin Petiška, Jan Králík, Stanislav Rudolf,

hudební doprovod: Vít Andršt (flétna) a Štěpánka Škochová (kytara),

a další

 

Termíny