Unikátní výstava Tamtamy času

Výstava

Tajemná džungle rozkvete na valtickém zámku

Netradiční zážitek se nabízí návštěvníkům zámku Valtice. V prostorách horní konírny bude
od 1. května 2014 otevřena expozice TAMTAMY ČASU odhalující tajemství indonéské džungle. K vidění bude tropický prales s vodopádem, se zvířaty.

Výstava Tamtamy času, pořádaná cestovní kanceláří LIVINGSTONE, přibližuje návštěvníkům život v neprobádaných oblastech ostrova Nová Guinea. Stovky autentických předmětů dovezených z nesčetných výprav za domorodými kmeny indonéské džungle cestovatelem Rudolfem Švaříčkem ohromují svojí pestrostí i účelem využití. Rituální sekery, válečné štíty, bojové oštěpy, luky a šípy vzbuzují úvahy nad pravdivostí příběhů o lovcích lebek a lidojedech. Sochy, totemy, iniciační masky i nápadité ozdoby vypovídají o životě a tradicích téměř neznámých a civilizací nedotčených pralesních kmenů.
Na velkoformátových fotografiích se střídají dobrodružné snímky domorodců se záběry panenské přírody a nádherných míst zapomenutého světa. Atmosféru džungle dokresluje vodopád s říčkou a ukázka pralesních živočichů. Nechybí jedovaté kobry ani exotičtí pavouci. Zcela unikátní je replika stromové chýše kmene Korowai žijícího v korunách stromů.

Expozice je vhodná pro všechny věkové skupiny. Užijte si exotiku, svět plný barev, geografické exkurze i koncentrované informace o vzdálených zemích a životě v nich. 

Otevírací doba expozice:
Během měsíce května bude výstava přístupná o víkendech, vždy od 10:00 do 17:00 hodin.
Ve státní svátky 1. a 8.května bude rovněž otevřeno od 10:00 do 17:00 hodin.
Od 1.června do 30.září pak bude expozice otevřena denně kromě pondělí od 10:00 do 17:00 hodin.
V říjnu pak bude výstava přístupná opět o víkendech.

Termíny