projekt POMÁHÁNÍ BEZ PŘEDSUDKŮ

Kurzy, vzdělání, konference

projekt POMÁHÁNÍ BEZ PŘEDSUDKŮ

kurzy akreditované MPSV pro NNO ve Středočeském a Ústeckém kraji určené pracovníkům v sociálních službách, sociálním pracovníkům i vedoucím pracovníkům sociálních služeb

 

  • Předsudky v sociálních službách- základy protipředsudkového vzdělávání

Co to vlastně jsou předsudky? Jak a proč vznikají? Jsou všechny předsudky špatné?  Dokážete rozpoznat, jaké máte předsudky vy, vaši klienti, spolupracovníci, lidé se kterými se potkáváte? Umíte čelit projevům intolerance? Nejste náhodou diskriminováni? Na našem semináři budeme rozvíjet dovednosti, které vám pomohou rozpoznat příčiny a nalézat řešení, konkrétních situací stereotypního chování založeného na předsudcích. Nebojte se hledat nový úhel pohledu!

  • Profesionální pomáhání v kontextu sociálních služeb

Není pomáhání jako pomáhání. Ptáte se, jak máte vlastně pomáhat, aby to fungovalo? Chcete zjistit, jestli to, co spolu s klientem děláte, je dobré? Pociťujete zklamání, když pomáhání nefunguje tak,  jak byste si představovali? Klienti jsou nevděční a nevidí vaše dobré úmysly? Nosíte si práci domů a dumáte jak na „něho“ jít? Odpovědi na tyto a další otázky můžeme společně najít v tomto kurzu. Na kurzu se budeme snažit hlouběji pochopit, pojmenovat, rozpoznat a reflektovat práci s klientem. Budeme se zabývat vlastními předpoklady v pomáhání a zamyslíme se nad rolí pomáhajícího profesionála.

  • další kurzy na www.portus.cz

 

Máte li zájem o objednání kurzů, kontaktujte Lucii Masopustovou, masopustova@portus.cz, 773 920 998

 

organizátor:

Portus Praha, o. s.
Uruguayská 178/5, 120 00, Praha 2

telefon / fax: +420 261 617 671
e-mail: portus@portus.cz 
www.portus.cz

 

Kontakty

www.akcecihla.cz

Termíny