Den Země 2014 ve Velkém Valtinově

Výstava, Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika, Kurzy, vzdělání, konference

Obec Velký Valtinov a Brniště, město Jablonné v Podještědí, Sdružení na záchranu kopce Tlustec a Podralský nadační fond srdečně zvou na oslavu Dne Země, která proběhne 19. dubna od 13 hodin ve Velkém Valtinově nedaleko kostela sv. Jana Nepomuckého u místního fotbalového hřiště. Nad akcí převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Bc. Martin Půta.

 

Přijďte s námi oslavit oslavit nejvýznamnější ekologický svátek v roce. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, srdečně zveme hlavně rodiny s dětmi. Pro děti jsou připravené tvořivé dílny, naučné soutěže, skákací hrad, trampolína, malování na obličej a jízdy na koních.  Součástí programu bude i „Spanilá jízda“ historické zemědělské techniky a zásah hasičů historickou hasicí stříkačkou.  Po celou dobu akce budete moci zakoupit regionální potravinové produkty nebo výrobky tradičních řemesel. Občerstvení bude zajištěno také v hospodě „U hřiště“. Vyvrcholením akce pak bude hudební vystoupení známé rockové kapely „Noční můra“ z České Lípy.

 

Den Země ve Velkém Valtinově byl v minulosti vždy spojen s vyjádřením nesouhlasu s těžbou čediče na kopci Tlustec. Proto již v minulém roce se pořadatelé s obnovením tradice oslav tohoto svátku rozhodli obnovit též tradici výstupů na úpatí kopce Tlustec k tzv. Vavrouškově mohyle s připomenutím osobnosti JosefaVavruška.(Návštěvníci  mohou  přispět na stavbu mohyly vlastními donesenými kameny z jiných vrchů a kopců). Význam a cennost krajinné dominanty – kopce Tlustec – bude připomenut malou výstavou „Život kopce Tlustec“.

 

Podralský nadační fond ZOD a Městská knihovna Jablonné v Podještědí u příležitosti Dne Země uspořádali pro žáky základních a středních škol výtvarnou soutěž s názvem „Můj život pod kopcem Tlustec“. Soutěž končí 16. dubna a na oslavách Dne Země si budete moci obrázky dětí prohlédnout a proběhne i slavnostní vyhlášení vítězů, na které čekají pěkné ceny. 

 

Účinkují

Program akce:

13:00          Výstup k mohyle Josefa Vavrouška a připomenutí úsilí p. Šimonka

14:00          Zahájení, přivítání návštěvníků a seznámení se smyslem akce.

                   Akce pro děti:   Zvířátka na dosah                         ruky (ovce, kozy, koně)

                - jízda dětí na koni

                -Tvořivé dílny

                - Jak nakládat s odpady - naučné                              soutěže pro děti

       Vyhlášení vítězů výtvarné soutěže „Můj domov pod kopcem Tlustec“ 

14:30          Vystoupení dětí – DD Krompach

15:00          „Spanilá jízda“ -  přehlídka historické zemědělské techniky

15:30          zásah hasičů historickou hasící stříkačkou.

16:00          Projevy významných hostů 

17:30          Hudební vystoupení „Noční můry“

Další dokumenty k akci

  
Termíny