POSLEDNÍ INDIÁNSKÉ VÁLKY V. DÍL, SUPER AKCE PRO CELOU RODINU !!! 5.7.2014 !!!

Volný čas, Hudba, Pro děti

241.JPG

Zveme Vás na
POSLEDNÍ INDIÁNSKÉ VÁLKY V. DÍL

aneb
bitva u

WHITE BEAR ROCK
BÍLÉ MEDVĚDÍ SKÁLY

5. 7. 2014 Březno u Chomutova

  Mnoho vody uplynulo v řece Little Big Horn, roztál poslední sníh a na pláních se opět ozývají výstřely, svištění šípů, dusot kopyt a řev indiánských válečníků.  

Motto:

Náš příběh se mohl odehrát kdykoliv v blíže neurčeném čase, avšak v době, kdy dobývání Amerického kontinentu už značně pokročilo a kromě zlata a kožešin se objevil další důležitý důvod proč zabírat nová indiánská území. Tím důvodem bylo objevení černého zlata. Černým zlatem byla ložiska ropy, jejíž spotřeba s rozvojem průmyslu v Americe začala stoupat. Různé malé ale i velké společnosti vysílaly do míst, kde se předpokládal výskyt ropy, dělníky, kteří dělali průzkumné vrty a snažili se ropu najít. Co na tom, že to byla indiánská území, která byla vytyčena a schválena vládou. Vždyť pod zemí je ukryto bohatství a nějací divoši nám nezabrání v tom, abychom si je vzali. Když budou potíže, tak je tady armáda a ta má za úkol nás ochránit. Nějaký důvod k vyvolání války s indiány, jejich následným vytlačením z jejich území nebo vybitím se vždycky najde. Ne vždy se to ale povede tak hladce a indiáni, kterým toto území bylo slíbeno vládou ve Washingtonu a potvrzeno smlouvou, jsou odhodláni svou půdu bránit za každou cenu.

Jedna skupina vrtařů dorazila do míst, hluboko v indiánském území, přesvědčena, že tady je vhodné místo pro vybudování zkušebního vrtu. Tady je to správné naleziště. Postavili vysokou věž a mohutné čerpadlo, kterým nalezenou ropu budou čerpat do velkých nádrží, které začaly stavět kolem naleziště a v celém okolí ledabyle postaveného stanového městečka prospektorů. Ani se nenamáhali s budováním řádného opevnění. Vždyť indiáni jsou daleko a ničeho se neodváží…

Avšak indiáni bedlivě pozorují počínání bělochů a vůbec se jim nelíbí, co bílí muži dělají poblíž jejich posvátných skal. Jsou trpěliví a nechtějí vyvolávat nepřátelství a ozbrojený konflikt. Několikrát se pokusili s bělochy domluvit, aby opustili tento kraj, zbořili a odvezli podivné stavby a stroje. Zatím bez jediného výstřelu. To se ale mělo zanedlouho změnit…

 Rozehrává se další z možných střetů mezi původními obyvateli prerií nazývaných indiáni a přistěhovalci snad ze všech koutů světa.

Více na webu North Western Territory o.s.

www.8kavalerie.cz

Upoutávky, pozvánky na tuto akci:

Trailer č.1 (Pozvánka na akci)

https://www.youtube.com/watch?v=BwHLZ7F7whk

Trailer č.2 (Pozvánka na akci)

https://www.youtube.com/watch?v=qJyasHHtKvw

Trailer č.3 (Pozvánka na akci)

https://www.youtube.com/watch?v=j1v1YubYMeg

Trailer č. 4 (Pozvánka na akci)

https://www.youtube.com/watch?v=dJKZIx93QAY

Termíny