Velikonoce na Vísecké rychtě

Volný čas, Pro děti

Nabídka sobotního dne na Vísecké rychtě je určena hlavně rodinným návštěvníkům, kteří chtějí strávit klidný den na venkově v přátelské atmosféře a přitom se dozvědět něco o světě dávných velikonočních tradic a zkusit si vyrobit některé předměty, které se k velikonočním svátkům vážou.

V průběhu den vystoupí dětský folklórní soubor Jizerka. Pro návštěvníky bude mít připravené pásmo mapující lidové zvyky od masopustu do Velikonoce a za účasti souboru bude ve třináct hodin vynesena do Bobřího potoka smrtka symbolizující uplynulou zimu.

Atmosféře Velikonoc budou odpovídat i rukodělné dílny, v rámci kterých si budou moci návštěvníci uplést pomlázku, namalovat kraslici, vyrobit slepičku a další. Také se bude zdobit lítečko a rychtu zaplní vůně čerstvě upečených jidášů. Velikonoční atmosféru doplní jehňátka, která se budou prohánět v kamenné ohradě za rychtou.

Součástí programů na rychtě je i řemeslný jarmark. Pod rukama řemeslníků budou vznikat krásné předměty, jako třeba soustružené dřevěné misky. Chybět nebude občerstvení, které zajistí kravařský řezník a hostinský Vráťa Douša.

Účinkují

DFS Jizerka

Termíny