papelote: carta

Výstava

V době e-mailové komunikace, jako bychom zapomněli na kouzlo klasické korespondence. Kdy vy sami jste naposledy poslali papírový dopis v obálce? Jak si dnes stojí klasické dopisování a co pro dnešní pisatele klasická korespondence znamená?

Výstavou v GALERII CZECHDESIGN startuje nejen proces pokusu o znovuoživení dopisů, ale hlavně nová korespondenční řada z dílny originálního českého papírnictví papelote, která se nad fenoménem korespondence zamýšlí v širším kontextu.

Kromě kolekce, inspirované možným trojím překladem slova carta (dopis, papír, mapa) a propojujícím dopisní tematiku s tematikou kartografickou, si budete moct prohlédnout také nedávno došlá psaní, tematizující zvláštní místo, která v životě pisatelů psaní dopisů zaujímá.

Nechte se překvapit informacemi ze světa korespondence, o nichž jste neměli ponětí, nebo se na chvíli zastavte a odpočiňte u knihovničky s výběrem knih, ve kterých dopisy figurují v různých úlohách. Kde? Na výstavě, která je navíc krásným spojením dvou milých sousedů, sídlících v ulici Vojtěšská. :)

Máme radost, že Vás můžeme přivítat na vernisáži, která se uskuteční 15. 4. v 18h.

Doprovodný program:
Workshop: Napiš mi brzy! 27. 4. 2014
Design Menu: 6. 5. 2014

http://www.papelote.cz/
https://www.facebook.com/papelote.cz

Program GALERIE CZECHDESIGN je podpořen/Thanks for support of:

Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy a Městská část Praha 1

Mediální partneři/Media partners:
lidovky.cz, DesignPortal, DesignMagazin.cz a ArtMap

Termíny