Letní slavnosti staré hudby PICCOLI

Divadlo, Hudba, Pro děti, Kurzy, vzdělání, konference

Letní slavnosti staré hudby PICCOLI
Tvořivé dílny pro zvídavé muzikanty a jejich rodiče

25. května 2014
Clam-Gallasův palác, Husova 20, Praha 1

Ententýnum

Letní slavnosti staré hudby letos poprvé představí jednodenní festival určený (nej)menším muzikantům ve věku od 5 do 14 let a jejich rodičům.

Zkušenosti ukazují, že spojení staré hudby a mladých lidí je nejen možné a že velmi dobře funguje.

Co je to ta stará hudba? A není nudná, když je stará?

Odpovědi na tyto a další zvídavé otázky přijďte hledat 25. května do Clam-Gallasova paláce na Starém Městě pražském. Starobylé zdi barokního šlechtického sídla ožijí hudebními a výtvarnými dílnami pro děti i rodiče. Vedle práce s předními umělci a interprety budete mít možnost zhlédnout představení souboru Buchty a loutky, vyzkoušet si některou z tradičních výtvarných technik, v hravém Bazaar Baroque směnit některou ze svých knížek či hraček za jinou, koupit si novou knížku z nakladatelství Baobab a mnoho dalšího.

 

Piccoli, nový projekt Letních slavností staré hudby, přesvědčí děti i dospělé, že stará hudba nepatří do starého železa! Přijďte si zahrát na harfu, zatančit si v palácových komnatách, zkusit přivolat slunce, naučit se pár starodávných pytláckých písniček nebo si vyrobit vlastní linoryt. To vše a mnoho dalšího nabízejí hravé dílny s názvem Letní slavnosti staré hudby Piccoli a podtitulem Ententýnum v neděli 25. května v Clam-Gallasově paláci v centru Prahy. Více informací a rezervace vstupenek na www.letnislavnosti.cz.

Účinkují

Ondřej Tichý, Kateřina Klementová (Doležalová), Matěj Kolář, Michael Pospíšil, Barbora Sojková, Lenka Pospíšilová, Buchty a loutky

Termíny