Festival evolution

Výstava, Divadlo, Hudba, Pro děti, Kurzy, vzdělání, konference

Festival Evolution představí novinky a inspirace pro zdravý životní styl, láká i na bohatý program

Od 11. do 13. dubna  nabídne Festival Evolution návštěvníkům pět veletržních zón a třídenní programový maraton pod jednou střechou. Na 300 domácích i zahraničních vystavovatelů zde představí nejnovější trendy, vybrané produkty a inspirace z oblasti bioproduktů, zdravých potravin, přírodní kosmetiky, celostní medicíny, osobního rozvoje či ekologie a v programu se představí přes 150 účinkujících z 12 zemí.

Festival bude zahájen už ve čtvrtek 10. dubna v divadle Millenium v Holešovicích mimořádným programem - v předvečer festivalu se na jednom jevišti setkají Teal Swan Scott, Pascal K´in Greub, Silvano Paolucci a Jitka Třešňáková, které svou videoúvahou doplní Anatolij Někrasov.  Společné setkání s názvem Krok dopředu – krok k sobě je tak zcela jedinečnou příležitostí potkat tyto charismatické osobnosti na jednom místě.

Festival samotný pak přinese široké spektrum přednášek týkajících se fyzického i duševního zdraví. Tradičně velký úspěch mají přednášky z oblasti konvenční i alternativní medicíny, letos se zaměříme hlavně na celostní pohled na zdraví a rozmanité metody, jak svému zdravotnímu stavu můžeme pomoci sami, od ájúrvédy, přes bylinky až po nejrůznější terapie.

Ke zdravému životu je nezbytný pohyb, na festivalu si tak budete moci vyzkoušet základní prvky jógy, taiči a dalších cvičení, nebo různé taneční styly – od Bollywood Dance přes street dance a hip hop, až po Tanec 5 rytmů nebo spontánní tanec s perkusemi. Návštěvníci si vyzkouší pohybové improvizace, která vychází z aktuální nálady a prožívání sebe a světa kolem. Tančit může každý – bez ohledu na věk, výšku, váhu či taneční zkušenosti.

Pro hudbymilovné návštěvníky bude ve spolupráci s Danem a Janou Čadovými připravena hudební herna, ve které si budou moci vyzkoušet netradiční nástroje, jako například didgeridoo, hromový buben, brumla, tibetské mísy, různé bubny – šamanské, hromové, djembe,  rámové (bendir, def/daf), pow wow, různé druhy píšťal, rozmanitá chřestidla, drnkátka, hrkátka dřívka, zvonce a další zvukyvytvářecí nástroje. Na workshopech můžete  kromě nástrojů procvičit i vlastní hlas nebo vyzkoušet, co dokáže váš dech.

V sobotu večer se můžete těšit na originální komedii s názvem Biostory, kterou  uvede autorské divadlo MALÉhRY hereček Barbory Seidlové a Daniely a Nikoly Zbytovských. Komedie o tom, jak se prospěšná idea může stát pastí, vypráví o setkání tří žen v prostředí fiktivního Bio-kurzu - výživová poradkyně na mateřské dovolené, zubní hygienistka a psychiatrička se pomocí praktik duchovního mistra se snaží nalézt samy sebe.

V rámci Ecoworldu se můžete inspirovat se zdravým a levným bydlením, stavbami a vybavením z palet nebo se seznámit se širokou nabídkou ekologických pomůcek i „zlepšováků“. Chybět nebudou tipy a rady na komunitní pěstování, balkonové zahradničení, „domácí“ kompostování, urban gardening, zastavíme se také u ochrany a pomoci zvířatům. 

Těšíme se s vámi na setkání!

 

Festival Evolution

Veletrhy Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Inspirace, Alternativa + festivalový program

11. - 13. 4. 2014

Výstaviště v Praze - Holešovicích

www.festivalevolution.cz

Termíny