Festival Culturea promění Zlín v Indii a Velkou Británii

Volný čas

14|15 BAŤŮV INSTITUT bude od 8. do 9. dubna 2014 hostit 2. ročník multikulturního festivalu Culturea. Tento festival se každoročně snaží široké zlínské veřejnosti přiblížit dvě cizí kultury. Letos vtáhne Culturea návštěvníky do tajů Indie a Velké Británie.

 

 

Program festivalu:

 

  • 8. dubna 2014 – Indický den

 

Úderem 12. hodiny odpolední se platforma mezi 14. a 15. budovou továrního areálu promění v nefalšované indické tržiště plné vůní, barev a kulturních vystoupení. Návštěvníci si zde budou moci zakoupit mnoho rozličných druhů koření, relaxovat v indické čajovně nebo ochutnat tradiční indickou kuchyni. Tu správnou atmosféru dotvoří několik hudebních a tanečních vystoupení, nebude chybět ani ohnivá show.

 

 

Ten, kdo se bude chtít o Indii dozvědět víc, může zavítat na některou z přednášek, které se taktéž uskuteční v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Díky jedné z nich můžete virtuálně procestovat Indii, druhá přiblíží indická náboženství a třetí bude provoněná indickým čajem. Komu slova nestačí, může skrze workshopy zažít něco z Indie i na vlastní kůži. Zklidněte svou mysl při vysypávání mandal, kurzu jógy nebo zpěvu manter. Rozpohybujte své tělo při Bollywoodském tanci.

 

 

Filmový fajnšmekři jistě nepohrdnou dokumentárním snímkem o řece Ganze ani pravým bollywoodským trhákem.

 

 

  • 9. dubna 2014 – Britský den

 

Britský den započne turnajem ve Famfrpálu, hře, kterou jistě nejvíce ocení fanoušci Harryho Pottera. Toto sportovní klání se odehraje na zlínském Stadionu mládeže a půjde o vůbec první oficiální  famfrpálový turnaj na území Zlínského kraje.

 

 

Následně se program opět přesune do 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, kde se uskuteční přednáška cestovatele Marka Císaře. Ten bude vyprávět o zajímavých zákoutích Anglie, Skotska a Walesu. Poté bude následovat povídání o anglickém čaji, pochutině, která k Velké Británii patří tak, jako ke Zlínu Baťa.

 

 

Ani v rámci britského dne nebude chybět kultura. Z prken, která znamenají svět, diváky rozesměje břeclavský divadelní spolek Shakespearovskou komedií Veselé paničky windsorské.

 

 

William Shakespeare není jediný, kdo proslavil Velkou Británii. Britské ostrovy jsou taktéž považovány za Mekku hudební scény. Proto bude zlatým hřebem večera, a zároveň celého festivalu, koncert kapely Funny Faces, který bude následován koncertem kapely Walter Schnitzelsson. Tyto dvě slovenské hudební skupiny od deváté hodiny večerní rozpohybují zlínský klub Golem v rytmu nezávislého britského rocku.

 

 

Podrobnosti o programu a vstupenkách jsou dostupné na webových stránkách festivalu www.culturea.cz.

 

 

O minulém ročníku

Culturea 2014 by ráda navázala na úspěch prvního ročníku, který v dubnu 2013 představil Itálii a Japonsko. V rámci Italského dne byly k vidění živé šachy, které se uskutečnily na zlínském náměstí Míru. V univerzitní restauraci pak kuchař Riccardo Lucque účastníkům festivalu přiblížil italskou kuchyni a velkému zájmu se těšilo také divadelní představení. Japonský den se nesl v duchu sushi, origami a japonské kaligrafie. Prvnímu ročníku se dostalo i dvou příjemných ocenění. Na Konferenci projektového managementu 2013 nejprve získala Culturea cenu za nejsympatičtější studentský projekt. Následně uspěla také v celostátní soutěži Projektový manažer roku 2013, kde vyhrála 1. cenu týmu expertů a 2. místo v kategorii Neziskový a studentský projekt.

 

 

O organizátorech

Organizátory festivalu jsou studenti Fakulty multimediálních komunikací při UTB ve Zlíně. Culturea je jedním z projektů Komunikační agentury (KOMAG), což je jedinečný vzdělávací program, který studentům Fakulty multimediálních komunikací umožňuje propojit teorii s praxí. Veškeré aktivity v rámci projektu vykonávají studenti svépomocí. Od počátečního návrhu přes získávání finančních prostředků a propagaci až po samotnou realizaci. Mezi další projekty Komunikační agentury patří například Busfest, Cena Salvator nebo Miss Academia.

 

 

Kontakty

www.14-15.cz

Termíny