Regionální ozvěny Febiofestu v Mikulově

Volný čas

 

  • Datum: 15. 4. 2014, v 19.00 hodin
  • Místo konání: Městské kino Mikulov

 


Jedenadvacátý ročník Febiofestu se v úterý 15. dubna 2014 přesune na jeden večer do Mikulova. Místní diváci mohou v Městském kině zhlédnout film Láska, soudruhu! ze sekce Zvláštní uvedení.

 

 

Mikulovským festivalovým večerem provede diváky známý herec Zdeněk Podhůrský.

 


Mezinárodní filmový festival Febiofest, který založil v roce 1993 Fero Fenič, začínal jako akce pořádaná téměř bez peněz, ale s nadšením, a byl určen hlavně pro přátele a filmové fanoušky. Během let se proměnil ve velký filmový festival, který se koná v řadě měst republiky. Stále si zachovává svůj umělecký profil a nabízí divákům kvalitní filmy, které v běžné programové nabídce nenajdou, či atraktivní předpremiéry.

 

 

Romantická komediefinské režisérky Taru Mäkelä Láska, soudruhu!, vyrobená v české koprodukci, se odehrává v Helsinkách v roce 1962 na pozadí studené války. Finka Elsa potkává svou dávnou lásku Jana, o kterém si myslela, že již zemřel… Partnerem finské herečky Kati Outinen je ve filmu Miroslav Etzler. Ve vedlejších rolích se objeví Kryštof Hádek, Jan Budař nebo Václav Jiráček (v roli Gagarina). Herečce Kati Outinen, známé z filmů Akiho Kaurismäkiho,vzdá Febiofest 2014 poctu speciální programovou sekcí.

 

 

 

 

Termíny