Raně středověká bitva Rogar - Boj o Hedeby

Divadlo, Volný čas, Pro děti

Midgard o.s. si Vás dovoluje pozvat na již osmý ročník raně středověké bitvy Rogar – letos s podtitulem „Boj o Hedeby“, která se bude konat v Brdečném nedaleko Neveklova ( okres Benešov ) ve dnech 16. a 17. srpna 2014.

Můžete těšit na více než 300 účinkujících z Čech, Slovenska a Německa. Budete mít možnost zhlédnout dobové ležení válečníků o zhruba 100 stanech, rekonstrukci pohanského obřadiště a vikinského pohřebiště, ozkoušet si zbraně i zbroje válečníků, dozvědět se mnoho zajímavých informací o Vikinzích i Slovanech z informačních tabulích a samozřejmě i od účinkujících, kteří rádi zodpoví Vaše dotazy. Jako hlavní bod programu bude největší raně středověká bitva v Čechách, ve které se střetnou válečníci z dalekého severu i naši slovanští předci.

Tradičně jsou pro Vás připraveny komentované prohlídky dobového tábora (s průvodci z řad renomovaných archeologů), turnaje v hodu kopím a v lukostřelbě, budete si moci vyzkoušet několik vikinských her a zúčastnit se soutěže o hodnotné ceny.

Jako novinku jsme pro vás pro letošní rok připravili turnaj a ukázky starého vikinského bojového sportu s názvem Glima, dále ukázky boje na volské kůži, kterým se odsuzovali obžalovaní a řešili spory. Holmgang - boje na život a na smrt a soutěž o nejlíbivější vikingské vousy a nejkrásnější raně středověkou dívku

Na místě bude samozřejmě historické tržiště s občerstvením a suvenýry, soutěže pro děti a spousta dalšího.

Přijďte se podívat, jak žili, válčili i vypadali naši předci. Zde se Vám i Vašim dětem otevře svět starý 1200 let.

Více informací a kompletní program naleznete na webových stránkách našeho občanského sdružení pro oživení historie Midgard.

Těšíme se na Vás Smile

Termíny