Sdružení Rodičů a Přátel RoPy, Zkouška Sirén, projekce Ropfest

Film, Hudba

Bylo, nebylo a bude 12. dubna LP 2014 bude sobota a přesně za 18 dní se bude uskutečňovat jeden z nejvýznamějších svátků roku – v mnoha obcích vyrostou stromopenisy, místy se budou opékati čarodějnice a druidové slavit Beltaine. No prostě to pravé přivítání plodného času.

 

Příznivci, fanynky a milci poctivé, sic netradiční, muziky však mohou tento svátek oslavit již dříve U Opilé Kočky na Doubravě v Hořicích, kdy v sobotu 12. dubna řízením řidičů osudu vystoupí kapela Sdružení Rodičů a Přátel RoPy (SRPR nebo RoPa). Pražská a hrdě undergroundová kapela, v jejíž muzice se snoubí post-punková divokost, alternativní freejazzové kompozice a pozérství nové vlny. Třešničkou na hudební dortu jsou trefně cynické texty plné černého humoru a sarkastických úšklebků a vědoucího pomrkávání kamsi do nekonečna bídy lidské existence.

 

Čeho všeho je kapela schopna nám pak také ukáže v pokoncertní projekci Ropfestů – kompilátu dvou sebefestivalů, na kterých RoPa s pomocí hostů vytvořila a odehrála své vlastní revivaly a coververze v rozličních hudebních stylech, které ostatně můžete zaslechnout v jejich vlastní originální tvorbě. U RoPy je velmi zvláštní a také svým způsobem velmi atraktivní koncertní podání jejich muziky, kdy do živých vystoupení dodají vzláštní energii a entuziasmus a oproti zádumčivosti a zdánlivé složitosti nahrávek dokážou strhnout až za hranice tranzu.

 

Hosté koncertního rauše bude královohradecké stoner rockové uskupení ze stáje Silver Rocket Zkouška Sirén. Kapela, která vyniká neuvěřitelnou energií a velmi „mohutnou“ muzikou a to dokonce i na nahrávkách. Hudba téhle, slovy Adama Nenadála (GNU, Aran Epochal), kapely je gigantická. Gigantická radost muzikanských floutků.

Účinkují

Sdružení Rodičů a Přátel Ropy

Zkouška Sirén

projekce - Ropfest

Termíny