Ruce na prsa v Galerii Harfa

Kurzy, vzdělání, konference

Příležitost naučit se, jak se správně provádí samovyšetření prsu, mají od úterý 1. dubna ženy a dívky v obchodním centru Galerie Harfa. V rámci preventivní kampaně Dialogu Jessenius Ruce na prsa zde byl oficiálně otevřený edukativní stánek, na kterém si ženy na speciálním modelu prsou mohou vyzkoušet nejen, jak se samovyšetření provádí, ale také jak poznat, když se v prsu nachází něco, co tam nepatří.

Jednou z prvních žen, která zde prošla odbornou instruktáží, byla v úterý 1. dubna od 11.00 hodin známá herečka Dana Batulková, která s sebou na stánek přivedla i dceru Marianu. Stejně jako obě dámy, mohou také další ženy v přízemí Galerie Harfa před prodejnou Humanic získat praktické zkušenosti i užitečné rady. Kromě toho si navíc ještě odnesou slevové kupóny do vybraných obchodů. Stánek zde bude umístěn denně od 11. do 19. hodiny až do 13. dubna.

Obchodní centrum Galerie Harfa v Praze je další zastávkou edukativní roadshow k projektu Ruce na prsa, který obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius společně s Českým výborem Mezinárodní asociace nákupních center ICSC zahájila v září loňského roku s cílem upozornit na vysoký výskyt rakoviny prsu u nás. „Při podzimní části kampaně využilo možnosti vyzkoušet si samovyšetření více než 1100 žen, z nichž třetina přišla do centra cíleně právě na náš stánek,“ uvádí ředitelka Dialogu Jessenius Michaela Tůmová a doplňuje: „Ženy vítají hlavně možnost získat pohmatovou zkušenost, aby věděly jaký útvar v prsu hledat, a také informace, kam se v případě nálezu obrátit pro pomoc.“

Termíny