Expozice designových becherek v GASK v Kutné Hoře

Výstava, Volný čas, Pro děti, Kurzy, vzdělání, konference

Navštivte výstavu likérových skleniček, které byly navrženy v soutěži Becherovka - Pohár českých designérů. Až do konce 23. června 2014 si můžete prohlédnout návrhy českých sklářských designerů a podívat se na finalisty a výherce ze všech čtyřech ročníků.

 

Instalaci navrhlo studio LLEV pod vedením Marcela Mochala, autora vítězné skleničky prvního ročníku soutěže. V rámci expozice je k vidění i letošní vítězný návrh designéra Adama Turečka. Mladý návrhář je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Jeho sklenička bude vyrobena v poděbradských sklárnách a v počtu cca 80 000 kusů poputuje na přelomu srpna a září na tuzemský i zahraniční trh.

 

Soutěž je určena zejména designérům, průmyslovým designérům a sklářům. V prvním ročníku zvítězila v roce 2009 becherka od Marcela Mochala, který mimo jiné vystavuje každoročně na pražském Designbloku a získal již bezpočet ocenění. O rok později vyhrála likérka od Veroniky Černé, aktivně vystavující doma i za hranicemi. Vítězem třetího ročníku se v roce 2012 stal Petr Mikošek ze studia BOA. Petr Mikošek byl v roce 2011 nominován v kategorii Designér roku na Czech Grand Design.

 

V průběhu celého roku bude výstava putovat po různých místech v České republice.

 

 

 

GASK – Galerie Středočeského kraje

Barborská 51-53,

284 01 Kutná Hora

www.gask.cz

 

Otevírací doba:

pondělí: zavřeno

úterý až neděle: 10 - 18 hodin 

Kontakty

www.gask.cz

Termíny