SKULL FIST (can), LAID TO WASTE (cz), CBF (cz)

Hudba, thrash, speed, metal
SKULL FIST (heavy metal, Kanada)
Společně s Enforcer, Cauldron nebo Striker patří kanadští SKULL FIST k průkopníkům tzv. nové vlny heavy metalu, která ve světě začala cca před dvanácti lety. SKULL FIST čerpají v raných osmdesátkách u tradičních kapel jako Iron Maiden, Judas Priest nebo bohaté kanadské scény. Jejich heavy metal je sice totální žánrové klišé, jenže přesně tak to chceme slyšet. Ostré kytary, melodická sóla a zatraceně vysoký ječák. Své fans si SKULL FIST podmanili již prvním EP „Heavier than Metal“ z roku 2010. Pak následovaly dvě skvělé desky „Head of the Pack“ a „Chasing the Dream“. Ačkoliv měli SKULL FIST vydlážděnou cestu na velké festivaly a dlouhá turné, nastaly problémy. Došlo k chvilkovému ukončení činnosti kapely, následnému návratu, změnám v sestavě i zdravotním problémům. V loňském roce se SKULL FIST konečně vrátili silní a s novou deskou v zádech. „Way of the Road“ je trochu odlišná od svých předchůdců, ale pořád tepe v rytmu klasického heavy metalu. A ten uměli SKULL FIST vždycky výborně. Přijďte se podívat, jak to smečce z Toronta šlape v roce 2019!

LAID TO WASTE (speed/thrash, Česko/USA)
O jeden z rozjezdů večera se postará jedna z nejlepších českých thrashových kapel LAID TO WASTE. Tuto čtveřici jste mohli vidět na nejrůznějších akcích po celé republice, a na Sedmičku se vrací poprvé od společného koncertu s jinými Kanaďany Cauldron! Po výborném debutu "Counterattack“, přidala kapela ještě silnější excelentní desku "Mental Decay", kterou lze řadit k tomu nejlepšímu, co u nás v posledních letech vyšlo. Syrový speed/thrash metal starého střihu nabídne jedinečnou energii, parádní a řezavé kytary a nakřáplý vokál. Hudba LAID TO WASTE pohlcuje tak, že po chvíli budete hrozit a třepat hlavou v první brázdě. Jasná volba pro fanoušky Razor, Ranger nebo Vulture.
https://laidtowastethrash.bandcamp.com/

CBF (thrash metal, Česko)
CBF neboli Coldblooded Fish. Pražská thrashovka to drtí již nějaký ten pátek, ale nejvíce o sobě dala vědět svou první velkou deskou „Malvarna“, která vyšla letos v lednu u tuzemského labelu Support Underground. Tímto počinem se CBF definitivně zařadili mezi přední thrashové kapely u nás. Očekávejte syrový thrash metal s přímočarými riffy a štěkavým vokálem. CBF na to jdou s nadhledem a nespoutanou energií. Rozjezd večera jako hrom!

https://coldbloodedfish.bandcamp.com/
Termíny