SmyslFest - oslava 10 let homeless punku na Severním Městě

Hudba, aggro, garage, acid, punk, rock'n'roll, šanson
Je nám potěšením vás opět co nejsrdečněji pozvat na tradiční SmyslFest, který se letos uskuteční s odstupem přesně deseti let a jednoho dne od prvního koncertu Smyslu Decibelu, legendárních to zakladatelů homeless punkové subkultury z pražského Severního Města, kteří se na jeden večer v roce znovu setkají na jednom pódiu. Hostitelem letošního SmyslFestu je po roční odmlce opět klub Modrá Vopice.

Nynější a celkově pátý ročník je mimořádný také tím, že jsme si nepozvali žádné hosty, nýbrž půjde čistě o tradiční reunion a představení kapel, kde členové Smyslu v současnosti působí a z nichž jste část doposud zaručeně neslyšeli! Tuto vybranou společnost tvoří (v tomto pořadí na pódiu):


Fünf - svého času žhavý objev a dnes již kult pražské německé bizarní scény, jehož sestavu tvoří z 60% členové Smyslu, letos slaví pět let od svého vzniku. Od Fünf dostanete pravděpodobně vše, na co si ve spojení s německy mluvícími zeměmi jen vzpomenete (a báli jste se to udělat).

Mari K. - sedmičlennou jazzově laděnou kapelu, jejíž zhruba 28,6% tvoří Vláďa a Péťa ze Smyslu, jste během loňského roku mohli několikrát slyšet ještě jako trio, které vedle koncertních aktivit stihlo vydat i debutové EP "Vesmír". Po plánovaném rozšíření sestavy a dlouhých měsících příprav se na SmyslFestu premiérově představí v nynějším obsazení!

Smysl Decibelu - reunion legend ze Severního Města slibující neopakovatelnou projížďku na Svini v proudu uplynulých deseti let a jednoho dne. Flanelky a hodně kapesníků s sebou! Působí zde 100% členů Smyslu.

The A-BOMB - "punkový Doors" a domácí garážová ikona obsazena z 25% členy Smyslu s Péťou za bicími. Bombičky toho s námi zažily opravdu mnoho, a to nejen na dřívějších ročnících SmyslFestu - mimo jiné třeba i spoluzaložení Fünf (viz výše). O to víc nás těší, že jejich letošní série koncertů bude pokračovat právě zde!


Součástí doprovodného programu bude prodej CD "Live @ Dvoulitr" v omezeném počtu, které si prostřednictvím naší stránky (nebo formou osobního kontaktu) můžete předobjednat za zvýhodněnou cenu odpovídající lidovému pádlu.

Samotná hudební produkce začne v 19.30 (vstup od 18.30), proto důrazně doporučujeme přijít s dostatečným předstihem (místa k sezení není možné rezervovat). Vstupné činí 100 Kč.

Těšíme se na vás!
Termíny