Metal v továrně XIV: maďarský progressive / modern metal

Hudba
Se silnou atmosférou podzimu skvěle ladí menu, které připravujeme na třetí říjnový víkend. Poprvé se u nás objeví dvě z nejvýraznějších progresivně metalových maďarských kapel současnosti, jejichž expresivní skladby tě vezmou na výživný hudební výlet. Jestli tě baví kapely jako Opeth, Paradise Lost, Anathema, nebo Monuments a Northlane, nesmíš na této edici Metalu v továrně chybět!

The Tumor Called Marla (modern metal, HU)
Široce rozkročení nad žánry, tento budapešťský sextet míchá hutný osmistrunný metalový základ s temnou elektronikou, dvěma charismatickými vokály a místy až psychedelickými postupy. Protože je jejich hudba mimořádně dynamická a zároveň si potrpí na silných vizuálních prvcích, můžeš se spolehnout, že tě jejich show naprosto pohltí.

Dreamgrave (progressive metal, HU)
"Tam, kde jiné progresivní spolky působí (...) přílišnou snahou křečovitě a těžkopádně, tak tam je tahle maďarská sebranka neuvěřitelně hravá a svou lehkostí způsobuje v mé hlavě motýlí efekt. Svěžím dojmem působí veškeré instrumenty, ale to, co předvádí zpěvačka Mária, je něco famózního. S naprostou neodolatelností rozverně trylkuje v blues jazzových pasážích, aby přes třeskutost čistě metalovou melancholicky zvážněla ve folkových pasážích. Samozřejmě by ten zpěv byl, ať už by byl sebelepší, o ničem, kdyby neměl dobrý doprovod. A tady ten doprovod je fakt dobrej." (hardmusicbase.cz)

Další kapely v jednání. Podrobnosti brzo doplníme.
Prosím sdílej tuto událost a zvi své přátelé!
Termíny