MIB Quartet v Žatci

Hudba, Pro děti
V sobotu 5. 10. znovu ožije žatecká synagoga. Tentokráte ve velkém stylu v rytmu netradičního smyčcového kvarteta MIB Quartet. V jejich širokém repertoáru naleznete hudbu mnoha stylů, od jazzu, rocku, popu přes blues až k vážné hudbě. Hráči kvarteta jsou členy předních hudebních institucí jako jsou orchestr Českého rozhlasu, Národního divadla, Českého národního symfonického orchestru aj. Členové kvarteta měli možnost účinkovat se světovými ikonami jako jsou např. Sting, George Michael, Emir Kusturica a jeho No Smoking Orchestra, Andrea Bocelli, RolandoVillazón, metalová kapela Dimmu Borgir apod. Z české scény si zahráli třeba s Karlem Gottem, Lucií Bílou, Danem Bártou, Vojtou Dykem, Matějem Ruppertem, Kamilem Střihavkou či Bárou Basikovou. Doprovázeli také oscarovou interpretku Markétu Irglovou. Se svými nástroji hráči objeli téměř celý svět. Mezi jejich nejzajímavější destinace patří např. Japonsko, Ohňová země, Island, Nový Zéland. Po dlouhých přípravách nyní zavítá MIB Quartet i do Žatce, kde přijali pozvání žateckých Pirátů, a zahájí tak podzimní kulturní sezonu v městě. Ansábl si při této příležitosti připravil rovnou dva koncerty.   Na první z nich, který začne v 14:30, jsou zváni především děti a jejich rodiče. Zazní melodie z večerníčků a další dětské songy. 
Děti budou mít možnost si s profesionálními hudebníky zahrát na rytmické nástroje a zkusit si tak, jak funguje opravdová kapela. Vystoupení proběhne v prostorách Rodinného centra Sedmikráska na Náměstí svobody (počet míst v sále je omezen, využijte proto předprodeje!).   Hlavní večerní program proběhne v nedávno znovu zpřístupněné synagoze a začne v 19:00. MIB Quartet během něj bude interpretovat populární hudbu v netradičních úpravách pro smyčcový kvartet. Pro tento speciální koncert podzimu si hráči připravili skladby od věhlasných umělců jako např. Queen, Ray Charles, Depeche Mode, Metallica či Michael Jackson. Posluchači také uslyší proslulé filmové melodie ze snímků James Bond, Indiana Jones nebo Sedm statečných. Všechna hudba zazní v originálních vlastních moderních aranžích. Jako speciální host se s kvartetem představí žatecký bubeník Radek Holodňák. Pořádající Piráti Žatec slibují neopakovatelnou a jedinečnou atmosféru, která vznikne spojením unikátních prostor a akustických vlastností synagogy s profesionálními muzikálními dovednostmi kvarteta. Bez nadsázky se bude jednat o největší hudební akci podzimu v Žatci. Buďte svědky neopakovatelného zážitku a využijte možnosti poslechnout si profesionální hudbu v netradičních žateckých prostorách. 

VSTUPNÉ: Koncert pro děti – 50 Kč/dítě, 10 Kč/doprovod v předprodeji,; 70 Kč/dítě, 20 Kč/doprovod na místě (předprodej v RC Sedmikráska) Večerní koncert – 80 Kč v předprodeji do 25. 9., 100 Kč v předprodeji do 3. 10., 130 Kč na místě (předprodej v Infocentru na radnici)
Účinkují

MIB Quartet: 

Alexandr Kopka - housle

Ivan Borisov Ivanov - housle

František Jelínek - viola

Jakub Mayer - violoncello

 

Host:

Radek Holodňák - bicí

 

Termíny