BOHDAN HOLOMÍČEK - FOTOGRAFIE

Výstava

„Bohdan Holomíček je vzácný fenomén české kultury. Fotograf přátelských setkání, zachycující pozitivní situace, okamžiky milosti, záblesky lásky za magického přispění světla." Anna Fárová

Holomíčkovy dokumentární snímky dnes patří k tomu nejlepšímu, co česká fotografická scéna nabízí. Bohdan je známý nejen jako mnohaletý fotograf Václava Havla a jeho ženy Olgy, českého disentu, nespočtu divadelních představení, ale také jako dokumentátor těch nejvšednějších okamžiků lidského života, z nichž čerpá jeho poetika. Jeho fotografie v sobě nesou často několik příběhů zároveň. Dokáže zachycovat pomocí fotoaparátu takřka všechno, i když nejčastěji přece jen lidi, a zaznamenávat esenci okamžiků, to podstatné a silné, o čem bychom si mohli myslet, že snad ani není zjevné.                                                                        Návštěvníci budou mít při troše štěstí příležitost setkat se s autorem přímo v expozici, kde by měl být po dobu trvání výstavy takřka denně přítomen, jako její živá a aktivní součást.                                                                                        

Aktuální informace na www.galerietu.cz

Účinkují

Bohdan Holomíček
Jeden z nejvýznamnějších českých fotografů se narodil ve Volyni, ale jeho život je i přes velký tvůrčí rozlet a rozptyl trvale spjat s okolím Trutnova. Fotí od dětství, intenzivně – až maniakálně, profesionálně však až překvapivě pozdě od roku 1995. Poprvé v historii Galerie města Trutnova proběhne výstava, která se mimo jiné koná při příležitosti autorova životního jubilea a je koncipovaná jako průřez jeho celoživotní tvorbou.

Kontakty

www.galerietu.cz

Termíny