Setkání s Bílou paní na zámku Mníšku

Pro děti

 

Po prázdninové přestávce se zámek Mníšek pod Brdy opět chystá navštívit Bílá paní, a to v sobotu 28. září. Jednou za čas zavítá i k nám pozdravit děti na podvečerních prohlídkách. Prochází se sem a tam se svíčkou v ruce po chodbě plné paroží, mává na děti a láká je do zámku. Pak zčistajasna zmizí a ukáže se opět dalším návštěvníkům.

 

Kromě slečny v bílém, říkáme jí Leontýnka, se na zámek vrací i mníšecký anděl. Zjevuje se pravidelně jako připomínka udatného a ušlechtilého majitele panství Serváce Engela. Anděl se vždy zabydlí v kapličce zámku. Odtud vychází, aby slavnostně promluvil k dětem. Poté uchopí velký meč a následuje pasování do šlechtického stavu. Stateční chlapci před anděla pokleknou a dívky se pokloní a představí. Stanou se z nich princezny a rytíři z Mníšku.

 

Na prohlídkách bude provádět pohádková postava a zavede vás do bohatě vybavených zámeckých komnat. Na závěr prohlídky ještě navštíte expozici o historii odívání na malých panenkách, kde potkáte mnoho královen, princezen a králů. Zavítat můžete i do tajemného Kouzelného sklepení plného velkých pohádkových bytostí.

 

"Podvečerní prohlídky pro děti s andělem a Bílou paní" budou začínat v časech mezi16.00 a17.20 hodin a je nutné se na ně rezervovat na tel. č. 318 590 261.

Cena 125 Kč pro dospělého, děti dle věku od 10 Kč do 55 Kč.

Termíny