FESTIVAL OTEVŘENÝCH SKLEPŮ - SV. MARTIN NA MUTĚNICKU

Výstava, Volný čas, Turistika, Kurzy, vzdělání, konference

Festival otevřených sklepů vás poprvé ve své pětileté historii zve do východní části Slovácké vinařské podoblasti. Sklepy otevře třicítka známých i zatím neobjevených drobných vinařů v Mutěnicích, Dubňanech, Svatobořicích-Mistříně, Hovoranech a Šardicích. Půvab Mutěnicka vynikne zvláště na podzim, kdy příroda hraje všemi barvami, které se snoubí s barvami krojů při hodech, vinobraní a lidových slavnostech, a sklepní uličky ožívají prací vinařů a vůní burčáku. Teplý a suchý kraj v údolí řeky Kyjovky přeje odrůdám Rulandské bílé a Rulandské šedé, ryzlink rýnský, Tramín a Müller –Thurgau, v posledních letech se rozšířilo pěstování Chardonnay. Na menších plochách modrých odrůd převládá Modrý Portugal, Frankovka a Svatovavřinecké. Výše položené vinice na jižních svazích zvlněného terénu, kde již není tolik patrný vliv teplého proudění, tady dávají plná vína se svěžím charakterem, jemnou kyselinou a výrazným odrůdovým aroma. Přijďte srovnat poslední ročníky sami, vše jako vždy přímo ve sklepech z rukou vinařů.

Svatomartinský festival začíná oficiálně v sobotu 16. listopadu, sklepy se otevřou od 10.00 do 21.00 s následným večerním programem. V neděli pak pokračuje od 10.00 do 15.00, po oba dva dny s možností nákupu vín.

Centrální registrační místo je v Mutěnicích (bude upřesněno na www.otevrenesklepy.cz) a bude otevřeno v sobotu 16. listopadu mezi 8.00 do 15.00 a v neděli mezi 10.00 a 12.00. Kyvadlová doprava zdarma mezi obcemi bude zajištěna po celou dobu festivalu.

Poskládejte si výhodný balíček s ubytováním, vstupenkou přímo na stránkách festivalu. Informace o kulturním programu, možnostech výhodného ubytování a festivalové kyvadlové dopravě najdete na www.otevrenesklepy.cz.

Vstupenky v síti Ticketstream nebo v e-shopu Nadace Partnerství, objednávky pro skupiny telefonicky na čísle 515 903 144.

Účinkují

vinaři z Mutěnic, Dubňan, Svatobořic-Mistřína, Hovoran a Šardic 

Termíny