Rekordní přípitek Prostějovskou Režnou na Hanáckých slavnostech

Volný čas

Hanácké Slavnosti letos s nejdelším přípitkem a zápisem do České knihy rekordů


„Bele sme bodem“
vzkazují prostějovští palírníci od Zeleného stromu a zvou na gradiózní přípitek.  Palírna U Zeleného stromu, nejstarší nejen u nás, ale i v Evropě, letos slaví úctyhodných 495 let.
Po celou tuto dobu se v Prostějově vyrábí nejlepší pálenky podle starých receptur. Patří mezi ně i Prostějovská Režná, stařená jako jubilejní, a právě tou se bude připíjet na Hanáckých slavnostech. Půjde o rekordní, nejdelší  přípitek několika stovek krojovaných Hanáků, který proběhne v sobotu 14. září  před 11 hodinou na náměstí T.G. Masaryka v Prostějově. Zapojit se mohou  i plnoletí  přihlížející, kteří jsou tímto srdečně zváni.
Součástí oslav se dále stane velká degustace. Přinese možnost otestovat si své chuťové pohárky a podle jejich citlivosti pak získat glejty mistr, znalec či „očeň palireňské“, připomínající slavnou historii prostějovské palírny.
Hanácké slavnosti začínají v sobotu 14. září od 9 hodin a potrvají do neděle.

Prostějovská Režná je čistý bylinný destilát, vyráběný podle původní receptury bezmála 6 generací. Zrodila se z umu lékárníka a známého vinopala Michaela Storcha, který začal pálit kořalku ze žita už někdy v 17. století. Tehdy se žitu říkalo “rež“, proto režná.
Prostějovská režná je čistý destilát s příměsí 8 bylin a semen - anýzu, fenyklu, koriandru, divizny a 4 dalších. Zvláště pak anýzu jsou odedávna připisovány jedinečné vlastnosti. Jde o vonné koření, podporující trávení a chuť k jídlu, pomáhá při dýchacích obtížích a zlepšuje pleť. Příjemně provoní váš dech a říká se, že povzbuzuje mužské vášně. Pro všechny tyto vlastnosti je  od pradávna právem považován za všelék.
Jubilejní Prostějovské Režné se tentokrát stařilo pouhých  tisíc 0,7 l lahví  plus pět tisíc miniatur a to je určitě zajímavé hlavně pro sběratele. Protože jde o limitovanou edici, bude jubilejní Prostějovská Režná v prodeji pouze na Hanáckých slavnostech od 14. do 15. září a v podnikové prodejně Palírny U Zeleného stromu, kde je možné ji koupit nebo objednat zaslání.

www.gsd.cz

Termíny