Dožínková slavnost V Zámku a podzámčí

Výstava, Volný čas, Pro děti

Přerovský zámek, skanzen a celé centrum vesnice již tradičně v sobotu 14. září ožije dožínkovou slavností. Za účasti mnoha dobrovolníků v dobových kostýmech si návštěvníci budou moci vychutnat atmosféru polabské sklizňové veselice před sto lety.

Výjimečně bude zpřístupněn také interiér a nádvoří zámku. Výstavy, koncerty vážné i folklórní hudby, dobrodružné soutěže pro děti, historické vysílání rozhlasu i připomenutí slavného zakladatele skanzenu a dávného majitele zámku Ludvíka Salvátora Toskánského prostřednictvím projekcí a výstav – to vše zdarma čeká návštěvníky zámku.

Hlavní program tradičních dožínek ale začne v přilehlém muzeu lidových staveb. Z jedné z chalup v dolní části skanzenu bude vycházet dožínkový průvod v čele s dožínkovým věncem. Bude pokračovat až na zámek, kde sličná děvčata předají věnec zámeckému pánu Ludvíku Salvátoru.

Nebudou chybět soutěže a hry pro děti v duchu starých časů, tradiční řemesla a jarmark, vystoupení lidových souborů, hudba, domácí zvířata, dobré jídlo a spoustu dalšího.

Termíny