Top 10 degustačního sklepa WGG
Vážení hosté Wine Gallery Gröbovka,
Ve středu 11.9. Vám nabídneme k ochutnání nejlepší vína z našeho sklípku. Ochutnáte tak domácí i zahraniční vína a to ze „Starého“ i „Nového“ světa.
Wine Gallery Gröbovka je první degustační sklep v Praze. Jeho původ sahá až do 16. století, kdy sklepní prostory vystavěli a na skladování vína používali Jezuité. Vinice přestavěl na park v 19. Století Mauritz Gröbe a ve sklepení zprovoznil vivarium, jako součást parku, který zpřístupnil veřejnosti. Po druhé světové válce začalo sklepení opět sloužit svému původnímu účelu a to pro České vinařské závody. Nově zrekonstruované sklepení pro Vás Wine Gallery Gröbovka provozuje jako degustační sklep druhým rokem a pravidelně zde pořádá řízené degustace, soukromé a firemní akce, tematické festivaly vína, jako třeba nyní, kdy od 15.8. až do 31.10. k nám můžete přijít na „Burčák Fest“.
Degustační menu:
- Sylvánské zelené, suché, Vinařství Pialek a Jager, Nový Šaldorf
- Sauvignon Blanc, suché, Nový Zéland
- Chardonnay, barrique – sur-lie, suché, Chile
- Rulandské šedé, polosuché, Martin Šebesta
- Mosel Ryzlink Zeppelin, polosuché, Německo
- Veltlínské zelené, sladké, BM Vinařství
- Pinot Noir 2007, suché, Stepleton & Springer
- Trentatre Rosso, suché, Itálie
- Malbec Grand reserva, suché, Argentina
- Akhasheni, polosladké, Gruzie
Občerstvení: domácí uzeninové prkénko, čerstvé pečivo se španělským olivovým olejem 1. jakosti a provensálskými bylinkami
Cena degustace s občerstvením: 349Kč
Začátek degustace v 19 hodin.
WineGallery Gröbovka: Adresa: Havlíčkovy sady 2, Praha 2, vchod z Rybalkovy ulice.
Rezervace nutná na: winegallerygrobovka@seznam.cz, nebo tel. či sms na 720 192 461.
Těšíme se na Vás
WineGallery Gröbovka
www.winegallerygrobovka.cz