Zúčastněte se zdarma flamenkového workshopu vedeného španělskými hvězdami

Hudba, Kurzy, vzdělání, konference

V Boskovicích se 16. a 17. srpna koná série flamenkových workshopů „Fenomén flamenka a jeho prorůstání do okolních kultur“ vedených španělskými hvězdami Gerardem Nunezem a Carmen Cortés.

 

Stěžejní témata workshopu: Fúze žánrů i národních kultur je současností a zřejmě i budoucností kreativní hudby. Flamenco k ní přispívá především svojí emotivitou, virtuozitou, rytmickou intenzitou i jedinečností a silným vlivem kultur z různých světadílů. Právě těmito elementy se bude workshop zabývat.

 

Lektoři: Hvězdy flamenka přímo ze Španělska – Gerardo Nunez a Carmen Cortes

 

Po registraci na www.musicworkshops.cz VSTUP ZDARMA

 

Projekt série hudebních workshopů je zaměřen na přípravu a realizaci workshopů na podporu respektu ke kulturním odlišnostem a rozmanitosti, na podporu kulturního povědomí společnosti a vyjádření kulturní rozmanitosti jednotlivých skupin a národů prostřednictvím specifických hudebních stylů. Aktivity projektu prostřednictvím vzájemného poznání a porozumění v kulturní oblasti zároveň slouží jako prevence extremismu. Součástí projektu je realizace osmi workshopů na podporu multikulturalismu a kulturního porozumění na platformě hudby za účasti významných představitelů a interpretů jednotlivých hudebních stylů jako lektorů. Dílny jsou určeny široké laické veřejnosti se zájmem o hudbu a kulturu.

 

Tento projekt: „Setkávání kultur na platformě hudby – série workshopů na podporu multikulturalismu a kulturní rozmanitosti“ (CZ.1.07/3.1.00/37.0113) je spolufinancován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.

 

Více na: http://www.musicworkshops.cz/portfolio/fenomen-flamenka-a-jeho-prorustani-do-okolnich-kultur-2/

Účinkují

Gerardo Nunez, Carmen Cortes

Termíny