OŽIVENÉ PROHLÍDKY RODNÉ SVĚTNIČKY BOHUSLAVA MARTINŮ + VEČERNÍ PROHLÍDKY RODNÉ SVĚTNIČKY

Divadlo, Volný čas, Pro děti, Turistika

Jak se žilo v malé světničce, ve věži kostela sv. Jakuba v Poličce kolem roku 1900? A jaké byly každodenní radosti a starosti slavného hudebního skladatele Bohuslava Martinů když byl ještě malým chlapcem? To vše se mohou dozvědět ti, kteří tento týden zavítají do poličky na výjimečnou akci OŽIVENÉ PROHLÍDKY RODNÉ SVĚTNIČKY BOHUSLAVA MARTINŮ.

 

Tento týden se v rodné světničce Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba konají speciální oživené prohlídky. Ty s velkým úspěchem proběhly v loňském roce i v minulem měsíci. Prohlídky poličské muzeum organizuje především proto, aby mohli návštěvníkům více přiblížit poutavý život a neobvyklé dětství Bohuslava Martinů a jeho rodiny. Přestože je Martinů znám po celém světě jako uznávaný hudební skladatel s neobvyklým životním osudem, bylo i jeho dětství velmi zajímavé – koneckonců,  komu se podaří žít ve výšce 36m nad zemí?

 

A bylo to právě ono neobvyklé místo jeho narození, místo, kde strávil svých prvních 6 let života a na svět kolem sebe se díval z ochozu věže, jenž se později promítlo do jeho tvorby.

Akce se v poličském muzeu koná již druhým rokem a je více a více oblíbená. Lidé se sjíždějí z dalekého okolí, aby si mohli vychutnat pohled do malé, přesto velmi útulné světnice, kde přímo před nimi hraje malý Bohoušek na housličky a tatínek Ferdinand návštěvníky nechá nahlédnout do svých vzpomínek. Neobyčejný zážitek podrthne výhled na krásy města a jeho okolí. Prohlédnout si z výšky 36 m můžete architekturu především z druhé poloviny 19. století.

 

Časové prohlídky budou probíhat od úterý do soboty v 9.00, 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hod., a v neděli ve 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hod.

Více na www.cbmpolicka.cz

 

 

Termíny