Haida Festival

Hudba

Haida Festival

 

Hudební festival zaměřený na country, folk, blues a bluegrass. Haida festival se koná v Českých Petrovicích, vesničce ležící vmalebném údolí Orlických hor, nedaleko od Žamberka. Poslední červnový víkend se toto údolí na dva dny promění vležení všech příznivců dobrého folku, country a dobré muziky vůbec.

Na koho se můžete těšit? Seznam potvrzených účinkujících je opravdu bohatý. Organizátoři se snažili pozvat všechny, co vrámci country a folku něco znamenají, a jména, která tvoří koneční výběr, předznamenávají jedinečnou atmosféru celého festivalu. VPetrovicích tak určitě zahrají: Robert Křesťan & Druhá Tráva, Justine Lavash (UK), Vlasta Redl, Vladimír Mišík & ETC, Věra Martinová, Jiří Schmitzer, Tomáš Klus, Jan Nedvěd, Pepa Streichl, Michal Leicht, Cop, AG Flek, Slávek Janoušek, Jarret, November 2nd a další.

Zřady zvučných jmen si jistě zaslouží jich pár vytáhnout. Jednou znejvětších osobností bude určitě Robert Křesťan & Druhá tráva. O trvalé kvalitě muziky Roberta Křesťana a Druhé Trávy jistě svědčí i to, že dělali předskokany, pokud to tak můžeme označit, americkému prezidentovi Baracku Obamovi při jeho návštěvě v Praze. Ještě před festivalem by uskupení měla vyjít zbrusu nová deska a určitě je na co se těšit.

Justine Lavash, britský kytarista, zpěvák a skladatel, už u nás okouzlil nejedno publikum a jistě se mu podaří svým neotřelým projevem strhnout i návštěvníky Haida Festivalu.

Nesmíme opomenout první dámu country music Věru Martinovou, která má za sebou skutečně bohatou hudební minulost. V roce 1982 se stala zakládající členkou dívčí country kapely Schovanky. Po pětiletém působení u Schovanek se vydala na vlastní sólovou uměleckou dráhu. Jedná se o ženu, jenž je některými hudebními odborníky občas označována jako nejlepší zpěvačka v oblasti country music.

Pro publikum mladších ročníků, a nejen pro ně, bude určitě lákadlem koncert loňského hudebního překvapení Tomáše Klusa. Tenhle mladík, balancující na pomezí řady hudebních stylů, jistě potěší nejen mladší, ale všechny účastníky festivalu.

Mezi nejočekávanější osobnosti bychom měli zařadit, možná kontroverzní, ale nesporně fenomenální legendu českých táboráků Jana Nedvěda.

Je toho skutečně hodně, co Haida festival nabízí svým návštěvníkům a stává se tak příležitostí pro velice příjemné zahájení letní sezóny uprostřed krásné přírody Orlických hor.

 

termín: 26. - 27. června 2009

 

místo konání: České Petrovice

 

Účinkují

AG Flek, Blu Gate, Cop, Dobrá Poloha, Gnomus, Husberry, Jan Nedvěd, Jarret, Jiří Schmitzer, Justine Lavash (UK), Látal Band, Michal Leicht, Monroe, November 2nd, Pepa Streichl, Robert Křesťan & Druhá Tráva, Slávek Janoušek, Tomáš Klus, Vladimír Mišík & ETC, Vlasta Redl, Věra Martinová

Kontakty

wwwhaidafest.cz

Termíny