HALLOWEEN V NÁKUPNÍM CENTRU OAZA PROBĚHNE VE ZNAMENÍ ZÁBAVY

Volný čas, Pro děti

V nákupním centru OAZA Kladno proběhne v sobotu 3. listopadu Halloweenské odpoledne. Od 15 hodin se návštěvníci mohou těšit na Jana Moflára,  nejlepšího imitátora Michaela Jacksona v ČR a jeho show Breath of Michael Jackson (Dech Michaela Jacksona). Dále vystoupí Magic Alex, který předvede svou velkolepou kouzelnickou show, během odpoledne se budou dlabat dýně a proběhne spousta soutěží.  Návštěvníci se mohou těšit také na face painting nebo na moderátorskou show Dance Mission, kterou tvoří Pavel Kmeč a již zmiňovaný Jan Moflár.

Účinkují

„Oslavy svátku Halloween jsou u nás stále ještě spíše výjimečné, ale možná i náš speciální program způsobí, že se z tohoto svátku stane alespoň pro některé návštěvníky zajímavá tradice,“ uvedl Ing. Jaroslav Lindner, marketingový koordinátor NC OAZA Kladno. 

 

Halloween

 Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. Halloween vznikl z předkřesťanského keltského svátku Samhain – obdoby našeho Nového roku. Název vznikl zkrácením anglického „All-Hallows-eve“, tedy „předvečer všech svatých“.

Termíny