Loutková prohlídka se zámeckým čertem na Mníšku pod Brdy

Pro děti

Víte, že zámek Mníšek má spojistosti se silami pekelnými i když jeho stavitel se jmenoval Anděl? Že se čert podílel na výsledné podobě zámecké budovy? A že se nám sem teď nastěhoval?

V sobotu 24.11. vás na zámku Mníšku přivítá čert. Bude provádět rodiny s dětmi po zámeckých komnatách. Přišel navštívit svého kamaráda z pekla – čertíka Brdíka, kterého vám také představí. A ukáže vám obydlí posledních zámeckých pánů, dam i jejich dětí. Jestlipak tušíte, že už měli auto, radia, masážní strojky, splachovací záchody, fény, domeček pro panenky na elektřinu nebo hru Dostihy a sázky?

V posledních hostinských pokojích zavítáte mezi velké pohádkové loutky. Jsou to bytosti ze zámku i podzámčí. Víly tančily na paloučku pod zámkem. Vodník se zabydlel v zámeckém rybníku. Princezna Růžička se tu seznámila se svým princem. Ježibaba létala na koštěti a kamarádila se s čertem. A čert Brdík? Ten nám ukradl zámeckou věž! Dnes je z něj ale hodný kamarád, na kterého malé děti volají Brdečku!

Přijďte a dozvíte se víc!

Prohlídky jsou určeny rodinám s dětmi předškolního a mladšího školního věku. Probíhají ve 13,40; 14,30 a 15,30 hodin. Rezervace na tel. 318 590 261.

Termíny