VYUŽIJTE POSLEDNÍ PŘÍLEŽITOST A PŘIJĎTE SI S VAŠIMI DĚTMI UŽÍT SPECIÁLNÍ LEGO SOBOTU V GALERII HARFA!

Pro děti

LEGO festival, který probíhá od poloviny září v Galerii Harfa, pomalu ale jistě finišuje. Pro malé i velké příznivce LEGO stavebnic je tato sobota 6. října poslední možností užít si zábavný doprovodný program.  

Naposledy si tak návštěvníci LEGO festivalu budou moci zahrát v hrací zóně LEGO Friends a LEGO Ninjago a nechat se vtáhnout do LEGO hry na konzolích Xbox360 aPlaystation 3. Nebude chybět módní a taneční přehlídka dětského oblečení LEGO Wear, zábavné soutěže a kvízy. 

„Doprovodný sobotní program přilákal vždy tisíce návštěvníků, kteří se stavebnicí LEGO vyrůstali a teď jí propadli i jejich děti. Proto věříme, že si nenechají ujít tuto jedinečnou příležitost a přijdou se opět v hojném počtu pobavit,“ říká Martina Tlustá, marketingová koordinátorka Galerie Harfa. 

Zážitek z LEGO festivalu může ještě umocnit návštěva světa LEGOLAND© Deutschland, který představí CK Neckermann. LEGO je ale také k vidění v SOUKROMÉM MUZEU LEGA v Praze, které se tuto sobotu bude v Galerii Harfa prezentovat. Po celou dobu trvání festivalu nabídnou obchody BAMBULE, LEGO WEAR a DATART slevy na produkty spojené s tématikou LEGO. 

Již jen několik dní chybí do vyhodnocení řady soutěží, díky kterým si mohou jejich účastníci odnést zajímavé ceny. Vystavovatelé LEGO modelů z řad veřejnosti soutěží o 3 hlavní ceny – zájezdy do světa LEGOLAND© Deutschland. Jednoho vítěze určil certifikovaný LEGO builder Dirk Denoyelle, druhý vítěz vzejde z hlasování návštěvníků LEGO festivalu a třetího vyberou hlasující na internetu – na speciálních LEGO stránkách http://galerieharfa.cz/lego. 

Další soutěž je tipovací. Odměna čeká na 5 tipujících, kteří co nejpřesněji odhadnou, kolik figurek bylo použito pro sestavení mozaiky loga LEGO umístěné vedle Info stánku v Galerii Harfa. 

Z historie značky LEGO

Skupina LEGO Group vznikla již v roce 1932, tehdy se ale zaměřovala na výrobu dřevěných hraček. Zlom nastal v roce 1947, kdy majitelé firmy Ole Kirk a jeho syn Godfred Christiansenové obdrželi vzorek samojistících kostek z Británie. Plast ale ještě několik let prohrával s tradičním materiálem dřevem, navíc bylo zaklapávání jednotlivých kostek poměrně omezené a zákazníci stavebnice vraceli. Až v roce 1954 se značce LEGO začalo dařit - a to poté, co byly vyřešeny technické nedostatky a kostičky byly přepracovány do podoby, jak je známe dnes. Z LEGO stavebnic se stal celosvětový fenomén, se kterým vyrůstaly miliony dětí po celém světě. Také výroba se stala mezinárodní – výrobní závody jsou v Dánsku, Švýcarsku, USA, Jižní Koreji, Maďarsku, ale také v Česku v Kladně. (zdroj: www.svetlega.cz) 

www.galerieharfa.cz

Termíny